Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2021-02-10

Alan Banaszek trzeci w tureckim klasyku Grand Prix Gazipasa

W zeszły weekend kolarze Mazowsze Serce Polski Team zainaugurowali sezon szosowy startem w Grand Prix Alanya i Grand Prix Gazipasa - dwóch klasyków drugiej kategorii. Reprezentant naszej drużyny - Alan Banaszek zajął 3. miejsce podczas zmagań w wyścigu Grand Prix Gazipasa.

Kolarze mieli do przejechania 157 kilometrów, a po drodze na peleton czekały cztery wymagające podjazdy ze średnim nachyleniem ponad 6%. Nie spowodowały one jednak dużej selekcji i na mecie w Gazipasie walczyli sprinterzy. Bardzo dobrze odnalazł się 23-letni Alan Banaszek, który zajął 3. miejsce. Powtórzył on tym samym wynik z ubiegłego roku.

Teraz kolarzy Mazowsze Serce Polski Team czeka kilkanaście jednostek treningowych na tureckich szosach, a do ścigania wrócą 20 lutego, kiedy to staną na starcie Grand Prix Manavgat. Przed rokiem na mecie w Manavgat najlepszy okazał się Alan Banaszek, który z pewnością będzie chciał powtórzyć ten wynik.

W Turcji walczy ośmiu zawodników mazowieckiej drużyny: Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Paweł Bernas, Piotr Brożyna, Jakub Kaczmarek, Adrian Kurek, Tobiasz Pawlak oraz Daniel Staniszewski. 

pixel