Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2021-04-26

Mihkel Raim zwycięzcą wieloetapowego wyścigu Belgrade-Banjaluka.

Estończyk Mihkel Raim z drużyny Mazowsze Serce Polski wygrał ostatni etap wyścigu Belgrade-Banjaluka (2.1), przypieczętowując tym samym zwycięstwo w klasyfikacji końcowej i awans na 1. miejsce w rankingu zespołów kontynentalnych Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).


Wyścig składał się z czterech etapów. Raim zajął 2. miejsce w drugim etapie z metą w Bijelijnie oraz 3 pozycję na królewskim odcinku o długości 124 km. Wygrywając kończący etap, Raim zgarną dziesięć sekund bonifikaty, których brakowało mu do pozycji lidera. Estończyk na finiszu z peletonu pokonał Włochów Andreę Guardiniego (Giotti Victoria-Savini Due) i Leonarda Marchioriego (Androni Giocattoli-Sidermec).


Estończyk przyznał na mecie, że nie udałoby mu się to, gdyby nie praca całej drużyny - "Jestem bardzo szczęśliwy, jak zespół dzisiaj funkcjonował. Świetnie pracowali już wczoraj, ale dzisiaj wykonali dla mnie niesamowitą robotę. Każdy miał swój udział w tym zwycięstwie, mieliśmy plan i zaangażowaliśmy się w to w 100%. Naprawdę ogromnym wysiłkiem zespołowym osiągnęliśmy ten wynik, ja byłem tylko małą częścią tego".


Fot. Beograd Banjaluka

pixel