Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2021-04-09

Triumf Marcelego Bogusławskiego na trasie prologu greckiego wyścigu etapowego Tour of Rhodes (2.2).

Marceli Bogusławski jako pierwszy Polak wygrał wyścig z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). To już trzecie zwycięstwo zawodnika z Mazowsze Serce Polski Team. Dla naszej drużyny jest to drugie tegoroczne zwycięstwo. Kilka tygodni temu Mihkel Raim z Estonii był najlepszy na ostatnim etapie Istrian Spring Trophy.

Prolog rozgrywany na wyspie Rodos liczył 2200 metrów, co idealnie pasowało urodzonemu w Sławnie 23-latkowi. Bogusławski wyruszył na trasę jako siedemnasty wykręcając zdecydowanie najlepszy czas. Ponad stu pięćdziesięciu jadących po nim zawodników nie zdołało pokonać rezultatu kolarza Mazowsze Serce Polski Team. Dobra jazda Bogusławskiego zapewniła mu także pozycję lidera w klasyfikacji generalnej wyścigu. Na dobrej sytuacji przed pozostałą częścią rywalizacji znaleźli się także inni zawodnicy drużyny Dariusza Banaszka - Jakub Kaczmarek, który zajął 14. miejsce oraz Alan Banaszek, który uplasował się jedną pozycję niżej. Przed peletonem Tour of Rhodes jeszcze trzy etapy w trudnym i zróżnicowanym terenie.