Kupuj wygodnie na Raty 0% PayU | Teraz dostępne aż 15 Rat x 0%! | Dowiedz się więcej >>
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaką moc powinna mieć wyciskarka wolnoobrotowa?

2023-01-30
Jaką moc powinna mieć wyciskarka wolnoobrotowa?

Chcesz wprowadzić do diety zdrowe soki z warzyw i owoców? Zastanawiasz się, jaką moc powinna mieć wyciskarka wolnoobrotowa? W przypadku wielu urządzeń elektrycznych to najważniejszy parametr. Zazwyczaj zasada jest prosta – im więcej mocy, tym lepiej. Czy zatem również w przypadku wyciskarki wolnoobrotowej to ile ma wat, jest istotne? Czy dobre maszyny do soku muszą mieć dużo mocy? A co jeśli powiemy Ci, że jest wręcz przeciwnie? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, z którego dowiesz się: wyciskarka wolnoobrotowa – jaka moc jest najlepsza!

Czy moc wyciskarki ma znaczenie?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do wyciskania soku. Jednak odpowiedź na pytanie, co jest lepsze: sokowirówka czy wyciskarka, może być tylko jedna. Oczywiście, że to drugie urządzenie. Wyciskarki wolnoobrotowe nie siekają owoców i warzyw, tylko je miażdżą. Dzięki temu oferują soki bogate w witaminy i minerały. Technologia zastosowana w wyciskarkach wolnoobrotowych miażdży składniki przy pomocy specjalnego wałka ślimakowego, a następnie wyciska sok z komórek i przestrzeni międzykomórkowych. Na końcu napój spływa do naczynia, a pulpa umieszczana jest w specjalnym pojemniku. Cały proces odbywa się niezwykle wolno, by nie nagrzać ani nie napowietrzyć soku. Czy zatem wymaga dużej mocy?

Silniki wyciskarki wolnoobrotowej narażone są na duże obciążenia. Urządzenia działają na zasadzie prasy, miażdżąc składniki. Niektóre z nich mogą stawiać naprawdę duży opór. Dotyczy to zwłaszcza twardych owoców i warzyw, takich jak marchewka czy burak. Dlatego odpowiedź na pytanie: wyciskarka wolnoobrotowa – jaka moc jest najlepsza, może zaskoczyć wiele osób. Bo im moc jest mniejsza, tym lepiej! Dlaczego? Przede wszystkim zbyt duża moc silnika zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia całego mechanizmu. Dotyczy to zarówno zębatek i skrzyni biegów, jak i elementów wykonanych z tworzywa sztucznego. Silnik o dużej mocy napotykając opór próbuje go przezwyciężyć i nadal dostarcza dużą ilość mocy na wałek. Dlatego, gdy w mechanizmie utknie np. marchewka, dochodzi do przeciążenia, a w jego konsekwencji elementy wrażliwe nie wytrzymują i pękają.

Jaka moc wyciskarki jest zatem najlepsza? Nie można określić jej dokładnej wartości. Bo wbrew pozorom w przypadku wyciskarki wcale nie chodzi o to, jaką ma moc, ale o zastosowaną technologię. Dobrze zaprojektowany mechanizm nie powoduje tarć, jest odporny na przeciążenia, a jednocześnie oferuje wysoką jakość soku. Zatem czym lepsza technologia, tym silnik może mieć mniejszą moc, co wiąże się z bezawaryjnością urządzenia.

 

Jeśli nie moc to, co decyduje o jakości wyciskarki?

Wiesz już zatem, że to, jaka jest moc wyciskarki wolnoobrotowej, nie jest najistotniejszym parametrem decydującym o wyborze urządzenia do wyciskania soku. Na co zatem zwrócić uwagę? Dobra wyciskarka do soków posiada silnik indukcyjny bezszczotkowy, jest wykonana z wytrzymałych materiałów niezawierających BPA. Ma czujniki gwarantujące prawidłowe działanie urządzenia i system chłodzenia. Istotna jest także marka produktu i czas trwania gwarancji. Poniżej znajdziesz szczegółowy opis tych elementów.

Marka

Zastanawiając się, jaką wyciskarkę do soku wybrać szczególną uwagę należy zwrócić na markę urządzenia. Często to ona pozwoli Ci wstępnie ocenić oferowane produkty. Marka Hurom na rynku działa już od lat 80. Wtedy właśnie powstały pierwsza wyciskarka wolnoobrotowa, a już w 1993 roku firma opatentowała pierwsze na świecie urządzenie do wyciskania zielonych warzyw. Od tego czasu sporo się zmieniło, ale na pewno nie jakość oferowanych produktów. Hurom to koreańska firma, która nie tylko samodzielnie tworzy innowacyjne rozwiązanie, ale także poddaje je licznym testom i nieustannie rozwija. Dzięki temu klientom może zaproponować najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe. Zaawansowana technologia SST czy zintegrowany wałek Multi-Screw to tylko przykłady innowacyjnych rozwiązań w urządzeniach marki Hurom.

Gwarancja

Producenci tańszych urządzeń do wyciskania soku nie dają zazwyczaj gwarancji na swoje wyciskarki lub jej czas jest krótki. Doskonale wiedzą, że to sprzęty, które szybko mogą się zniszczyć, np. z powodu zbyt dużej mocy silnika. Można nawet stwierdzić, że wielu producentom zależy na tym, by to nastąpiło, gdyż wtedy klient musi kupić drugie urządzenie. W przypadku marki Hurom jest wręcz przeciwnie. Producent oferuje klientom gwarancję na silnik, która obowiązuje przez aż 10 lat. Hurom produkuje zatem wyciskarki, które przy normalnym użytkowaniu pozostaną w idealnym stanie przez naprawdę długi czas. Można powiedzieć, że są wręcz bezawaryjne i niezniszczalne.

 

silnik indukcyjny bezszczotkowy wyciskarki wolnoobrotowej Hurom
silnik indukcyjny bezszczotkowy wyciskarki wolnoobrotowej Hurom

Silnik indukcyjny bezszczotkowy

Najważniejszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu maszyny do soków, jest typ silnika. Wyróżniamy silnik szczotkowy oraz silnik indukcyjny bezszczotkowy. Pierwszy wariant występuje zazwyczaj w tańszych urządzeniach o gorszej jakości. Producenci wybierają silniki szczotkowe głównie ze względu na ich niską cenę. Tymczasem oferowany mechanizm ma tendencję do przeciążeń i przegrzania. Gdy występuje za duża moc i za duży moment obrotowy dochodzi do uszkodzenia części wyciskających sok. To awaria, w przypadku której często naprawa jest niemożliwa.

Dlatego lepszym wyborem jest silnik indukcyjny bezszczotkowy o ogromnym momencie obrotowym. To niezawodny mechanizm, który ze względu na brak dużego obciążenia nie jest w stanie się przegrzać. Wysoki moment obrotowy może wycisnąć sok z twardych produktów, nawet przy niskiej mocy silnika. Technologię wyróżnia także precyzyjne i solidne przełożenie mocy na wałek ślimakowy. Ponadto silnik wyposażony jest w czujniki dbające o bezpieczeństwo użytkowania. Jego dodatkową zaletą jest cicha praca. Dzięki temu poranne wyciskanie soku nie będzie uciążliwe dla śpiących domowników.

Siniki indukcyjne bezszczotkowe są jednak trudniejsze do opracowania i droższe, dlatego niewielu producentów decyduje się na tego typu rozwiązania. Jedną z marek, które je stosuje jest Hurom. Firmie zależy, by produkowane przez nią wyciskarki były niezawodne i bezawaryjne. Wie też, że wielu klientów jest w stanie zapłacić więcej za sprzęt, w przypadku którego zarówno moc, jak i moment obrotowy są optymalnie dobrane.

Materiały wykonania

Wybierając wyciskarkę wolnoobrotową warto przyjrzeć się także materiałom, z których została wykonana. Kiepskiej jakości surowce pod wpływem zbyt dużej mocy lub zbyt wysokiego momentu obrotowego mogą pęknąć. Dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Wałek ślimakowy z ULTEMU jest nie tylko niezwykle wytrzymały, ale także bezpieczny dla zdrowia. Liczne badania wykazały, że jest aż o 8 razy twardszy niż melamina stosowana w tańszych urządzeniach. Dodatkowo nie zabiera szkodliwych związków bisfenolu (BPA). Dobrym wyborem są także wyciskarki z misą wykonaną z Tritanu. W przeciwieństwie do poliwęglanów jest to materiał trwały i pozbawiony BPA.

Czujniki

Wyciskarki wolnoobrotowe marki Hurom posiadają także liczne systemy dbające o bezpieczeństwo użytkowania. Czujniki zapobiegające przegrzaniu ostrzegą Cię, jeśli urządzenie zostanie narażone na uszkodzenia, a czujniki przeciążeniowe zatrzymają urządzenie lub włączą automatyczny bieg wsteczny, gdy fragmenty owoców lub warzyw utkną w mechanizmie. Wiele urządzeń posiada także inteligentny system wyłączający urządzenie, gdy otwarta zostanie komora wsadowa.

Chłodzenie

Podczas typowego użytkowania wyciskarki do cytrusów od marki Hurom nie powinien pojawiać się problem związany z przegrzaniem urządzenia. Gdy jednak do niego dojdzie, silnik zostanie wyłączony i trzeba będzie poczekać, aż maszyna się schłodzi. W przypadki gastronomii może być to spory problem. Na szczęście marka Hurom wyszła naprzeciw potrzebom branży HoReCa i stworzyła wyciskarkę Hurom HWS PRO. To sprzęt wyposażony w system chłodzący, który sprawia, że urządzenia może działać bez przerwy.

 

Silnik hybrydowy

Hurom dużo uwagi poświęca na rozwój swoich technologii. Po opracowaniu silnika indukcyjnego bezszczotkowego firma nie przestała szukać coraz to nowych rozwiązań przynoszących więcej korzyści klientom. Dlatego w 2022 roku pojawiła się rewolucyjna wyciskarka Hurom M100. To urządzenie, które posiada tak zwany silnik hybrydowy. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że w maszynie do soków znaleźć można charakterystyczny dla blendera tradycyjny silnik szczotkowy oraz występujący w wyciskarkach bezszczotkowy silnik indukcyjny. Każdy z nich ma inną specyfikę pracy. W przypadku blendera duża moc jest koniecznością. Dzięki niej może zmielić, skruszyć czy zblendować niemal dowolne składniki. Natomiast w wyciskarce moc musi być jak najmniejsza, by mogła wolno miażdżyć składniki. Z urządzeniem od marki Hurom użytkownik może dowolnie zmieniać tryby, by dostosowywać moc do własnych potrzeb. To innowacja na rynku sprzętów do wyciskania soków.

Podsumowanie – jaką moc powinna mieć wyciskarka wolnoobrotowa?

Wiesz już, jaka moc wyciskarki wolnoobrotowej jest najlepsza. Teraz musisz zacząć szukać urządzenia o odpowiednich parametrach technicznych. Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać? Jeśli szukasz urządzenia najwyższej jakości, z pewnością warto zdecydować się na urządzenia produkowane przez markę Hurom. Oferuje ona technologię gwarantującą małą moc, duży moment obrotowy, precyzję, wydajność i maksymalną ilość soku. By ułatwić Ci decyzję, przygotowaliśmy ranking wyciskarek wolnoobrotowych. Zapoznaj się z nim i już dziś kup wymarzone wyciskarki wolnoobrotowe dostępne w naszym sklepie!

Silnik hybrydowy wyciskarki Hurom M100 2w1
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixel