Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Recenzja wolnoobrotowej wyciskarki Hurom H310

2023-01-03
Recenzja wolnoobrotowej wyciskarki Hurom H310

Pierwsze wrażenia z Hurom H310A

Pierwsze co rzuca się w oczy to oczywiście design. Smukły charakter wyciskarki w połączeniu z kompaktowym rozmiarem sprawia, że H310A z powodzeniem odnajdzie się w każdej kuchni – nawet tej o mniejszym metrażu. Trzeba podkreślić, że ten model zajmuje najmniej miejsca ze wszystkich urządzeń w swojej klasie. Dzięki temu można zabierać ze sobą wyciskarkę, np. gdy jedzie się na wakacje! Jednak niewielkie rozmiary to niejedyna zaleta. Kolejną jest minimalistyczny design oraz możliwość wybrania modelu w jednym z wielu pakietów kolorystycznych. Jak dla nas Hurom H310A prezentuje się przepięknie!

 

Jakie możliwości oferuje Hurom H310A?

Najważniejszą innowacją jest oczywiście zastosowany w modelu H310A multifunkcyjny wałek ślimakowy połączony z filtrem. To rozwiązanie ma kilka zalet. Z jednej strony redukuje liczbę części, upraszczając całą konstrukcję.  Drugiej natomiast daje możliwość wyciskania zarówno miękkich, jak i twardych owoców i warzyw. A to nie wszystkie możliwości urządzenia! Do tego umożliwia również przygotowywanie lodów i sorbetów. Uniwersalny filtr urządzenia sprawia, że nie musisz wymieniać części, gdy chcesz przygotować coś innego niż sok. To wygodne, proste i ułatwia czyszczenie! Dodajmy również, że wyciskarka wyciska ostatnią kropelkę soku ze składników – po pracy pozostaje tylko suchy miąższ. Od nas wielki plus za to, że nic się nie marnuje!

 

Nasza ocena silnika Hurom H310A

Konstruktorzy Hurom postawili sobie za cel stworzenie wyciskarki, która swoim sposobem działania będzie naśladować ręczne wyciskanie, czyli te najbardziej naturalne. Właśnie dlatego wyciskarka H310A obraca się z prędkością zaledwie 43 obrotów na minutę. Technologia powolnego wyciskania sprawia, że sok pozostaje w najbardziej naturalnym stanie i dłużej zachowuje świeżość. Jeśli chodzi o sam silnik, to zastosowano tutaj silnik indukcyjny bezszczotkowy (BLDC) o wysokim momencie obrotowym. Wielką zaletą jest to, że silnik pracuje bardzo cicho, bo zaledwie przy głośności ok. 45 dB. Na tym polu również deklasuje konkurencyjne wyciskarki.

 

Co z bezpieczeństwem użytkowania Hurom H310A?

Kupując wyciskarkę do soków, na pewno zależy Ci na tym, aby poza wydajnością była również bezpieczna – szczególnie jeśli w domu są dzieci. Warto więc wymienić kilka udogodnień, jakie zastosowano w modelu H310A. Na pierwszy ogień niech pójdzie inteligentna pokrywa urządzenia. Podniesiona do góry pokrywa automatycznie wstrzymuje pracę, umożliwiając swobodne i bezpieczne umieszczanie nowych produktów w komorze wsadowej. A to nie wszystko – model Hurom H310A posiada zabezpieczenie przed nieprawidłowym montażem, przed przegrzaniem i obciążeniem silnika. Na uwagę zasługuje także dobór materiałów, z których wykonane jest urządzenie. Nie znajdziesz tutaj szkodliwego BPA. Sam wałek ślimakowy powstał z wytrzymałego i bezpiecznego dla zdrowia Ultemu (materiał 8 razy mocniejszy niż tradycyjne tworzywa sztuczne), zaś misa z Tritanu.

 

Kwestia wygody pracy z Hurom H310A

Nie chcesz wyciskarki, która jest zbyt skomplikowana? Tutaj nie ma takiego problemu. Gdy konkurencyjne wyciskarki potrzebują 3 różnych rodzajów filtrów, model Hurom H310A jest po prostu multifunkcyjny. To flagowy filtr All in One, z którego zasłynęła marka Hurom. I trzeba przyznać, że w praktyce sprawdza się doskonale. Wyobraź sobie, że za pomocą tego samego filtra możesz wycisnąć sok z pomarańczy, ulubionych, twardych warzyw, ale też… zrobić lody. To bardzo wygodne i naprawdę skuteczne rozwiązanie! A co z samym sterowaniem? Cóż, Hurom H310A obsługujesz tak naprawdę jednym pokrętłem. Na wygodę użytkowania składa się także łatwość czyszczenia. Tutaj warto podkreślić, że sitko jest praktycznie wbudowane w komorę wyciskającą, a dwuczęściowy wałek ślimakowy odcedza sok bez miąższu, co przekłada się na bardzo proste czyszczenie.

 

Podsumowanie i ocena wolnoobrotowej wyciskarki Hurom H310A

Hurom H310A to model wolnoobrotowej wyciskarki, który sprawdzi się w przypadku osób, które szukają kompaktowego modelu, który nie zajmie wiele miejsca w kuchni i który można zabrać w podróż. Jednocześnie przy kompaktowej budowie sam otwór wsadowy jest największy na rynku w swojej klasie – to aż 114 mm! Do tego H310A jest bezpieczna, łatwa w czyszczeniu oraz niezwykle prosta w obsłudze. Z pewnością nie będziesz mieć z nią problemów. To urządzanie z czystym sumieniem można zarekomendować wszystkim miłośnikom zdrowego stylu życia.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

pixel