Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ile kosztuje wyciskarka wolnoobrotowa? Czy warto ją kupić i w jakiej cenie?

2023-02-22
Ile kosztuje wyciskarka wolnoobrotowa

Nie jest tajemnicą, że w świeżo wyciskanym soku tkwi absolutna moc witamin i minerałów. Te odpowiadają nie tylko za nasze zdrowie, ale też samopoczucie, czy wygląd. Jednak rynek wyciskarek jest dziś gigantyczny i niedoświadczony użytkownik może się w nim pogubić. Ile kosztuje wyciskarka wolnoobrotowa? Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową? Na te i inne pytanie odpowiadamy w naszym najnowszym poradniku!

Ile kosztuje wyciskarka wolnoobrotowa?

Oczywiście ceny pomiędzy poszczególnymi wyciskarkami zdecydowanie się różnią, a rynek jest dosłownie zalany lepszymi i gorszymi jakościowo propozycjami. Najlepszą opcją są wyciskarki wolnoobrotowe . To urządzenie, które pracuje na bardzo wolnych obrotach, co pozwala:

 • wyciskać na zimno – wyciskarka niskoobrotowa w trakcie pracy się nie nagrzewa, więc sok nie traci swoich witamin,
 • wyciskać do ostatniej kropli – wyciskarka wolnoobrotowa dzięki potężnym wałkom ślimakowym wyciska dosłownie ostatnią kropelkę soku,
 • wyciskać nawet twarde składniki – wyciskarka do owoców, czy wyciskarka do warzyw pracująca na niskich obrotach doskonale radzi sobie nawet z najtwardszymi i najtrudniejszymi składnikami, wyciskając sok m.in. z marchewek, buraków, liści, czy traw!

Ile kosztuje dobra wyciskarka wolnoobrotowa? Oczywiście sam mechanizm wolnoobrotowego wyciskania wymaga odpowiedniego silnika, oraz wytrzymałych i bezpiecznych dla zdrowia komponentów.

Dobra wyciskarka do soków, wyposażona jest w indukcyjny silnik bezszczotkowy oraz podzespoły wykonane z bezpiecznych i mocnych materiałów, wolnych od BPA. Wałek ślimakowy  wykonany jest z ULTEMU, a misa wyciskająca z Tritanu. Takie  Wyciskarki do soków  doskonale radzą sobie nawet z najtwardszymi produktami i są bezpieczne dla zdrowia.

Właśnie dlatego cena wyciskarki wolnoobrotowej jest wyższa niż „standardowych” modeli i sięga od 1500 do 3000 zł. Jednocześnie w tej cenie zyskujesz urządzenie, które wyciska ze składników maksimum soku, ale też witamin i minerałów, a często oferuje wiele dodatkowych opcji, jak robienie lodów, dipów, sosów, czy przetworów!

Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową?

Jeśli chcesz zyskać nowoczesnego, wszechstronnego pomocnika kuchennego, to zdecydowanie warto. Poszczególne modele oferują nie tylko wysoką jakość wyciskanego soku (w tym możliwość przełączenia na wyciskanie soku klarownego lub takiego z większą ilością miąższu), ale także dodatkowe funkcje, jak robienie:

 • lodów z mrożonych owoców,
 • mleka orzechowego,
 • orzeźwiających smoothies,
 • dżemów i przetworów,
 • ciast i deserów,
 • mleka owsianego.

Sam widzisz, że wszechstronna wyciskarka do soków to coś więcej niż zwykłe urządzenie. To inteligentny pomocnik kuchenny, bez którego nie będziesz wyobrażać sobie życia!

Czym się kierować przy wyborze wyciskarki wolnoobrotowej do soków?

Zastanawiasz się, czym się kierować przy wyborze wyciskarki wolnoobrotowej do soków? Interesuje Cię ranking wyciskarek wolnoobrotowych .

Zacznijmy od mocy silnika. To oczywiście duże uproszczenie, ale lepszy silnik i wyższa moc oznaczają efektywniejsze działanie wyciskarki. Zwróć także uwagę na ilość obrotów na minutę – wolnoobrotowa wyciskarka powinna pracować przy ok. 60-70 obrotach na minutę. Wtedy masz pewność, że w trakcie pracy części się nie nagrzewają. Podwyższona temperatura zabija bowiem składniki odżywcze zawarte w owocach i warzywach.

Kolejna istotna kwestia, którą powinieneś się kierować przy wyborze wyciskarki wolnoobrotowej do soków: tzw. bieg wsteczny. To nie jest zbędny bajer, tylko istotna funkcja, która pozwala wyciskać sok nawet z wyjątkowo opornych składników, ponieważ w przypadku „zacięcia się” wałka ślimakowego urządzenie automatycznie zaczyna obracać nim w drugą stronę. Dzięki temu łatwo będzie poradzić sobie z zablokowaniem składników w trakcie wyciskania soku. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać

Innowacyjna technologia wyciskania Hurom SST
Duza misa wsadowa wyciskarki Hurom

Co decyduję o cenie wyciskarki wolnoobrotowej?

Nie jest tajemnicą, że największy wpływ na cenę mają oczywiście osiągi. Dobra wyciskarka wolnoobrotowa – cena w tym przypadku uzależniona jest od mocy silnika, jakości części (zwracaj uwagę na to, aby części nie były wykonane ze szkodliwego BPA), czy możliwości urządzenia. Wiadomo: im więcej dodatkowych opcji, tym cena jest wyższa. Warto jednak podkreślić, że często są to funkcje, które realnie przydają się w kuchni, zastępując inne urządzenia: sokowirówki, blendery, urządzenia do robienia lodów itp.

Ceny wyciskarek wolnoobrotowych dostępnych na rynku bardzo się różnią. Może to wywołać konsternację u użytkownika, który niekoniecznie zna się na tego typu sprzęcie. Wiele osób kupuje go przecież pierwszy raz. Warto więc od początku wybierać dobrej jakości wyciskarki do soków. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że sprzęt posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające jakość oraz że urządzenie po prostu będzie Ci z powodzeniem służyć naprawdę długo. Kolejne rzeczy, które mają wpływ na ceny wyciskarek wolnoobrotowych:

 • wielkość  misy – większa misa to więcej wyciśniętego soku,
 • poziom hałasu – zastosowanie nowszych technologii redukuje głośność pracy urządzenia,
 • łatwość czyszczenia – prosta konstrukcja, która umożliwia rozłożenie wyczyszczenie i łatwe złożenie wyciskarki z powrotem (sprawdź, czy poszczególne elementy możesz myć w zmywarce!),
 • jakość silnika – o tym zagadnieniu już opowiadaliśmy wcześniej,
 • design – pięknie zaprojektowana wyciskarka może wręcz stanowić ozdobę całej kuchni.

Jakie są zalety wyciskarki wolnoobrotowej?

Zacznijmy od tego, że wyciskarki do cytrusów (wyciskacz wolnoobrotowy lub sokownik wolnoobrotowy – z takimi nazwami też możesz się spotkać!) zapewniają 100% soku w soku. Często nawet nie wiemy, jak wiele cennych minerałów i witamin marnuje się przez to, że sok jest źle wyciskany. Przez złe wyciskanie mamy na myśli obieranie najpierw ze skórki (w niej kryje się moc witamin!), podwyższanie temperatury w trakcie wyciskania, czy po prostu niewyciskanie całego soku z owocu, czy warzywa.

Spójrz na to w ten sposób:

 1. Chcesz wzbogacić swoją dietę w witaminy i minerały?
 2. Zależy Ci na budowaniu naturalnej odporności u siebie i bliskich?
 3. Chcesz przemycić do diety dzieci więcej warzyw i owoców?
 4. Nie chcesz przepłacać za świeżo wyciskane soki ze sklepów?
 5. Chcesz ograniczyć ilość plastiku?
 6. Chcesz przygotowywać mleka roślinne i tofu we własnej kuchni?
 7. Chcesz poprawić wygląd i kondycję swojej skóry?

Jeśli odpowiedziałeś „tak” na choć jedno z pytań, to znacz, że wyciskarka wolnoobrotowa jest strzałem w dziesiątkę! Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową, to odpowiedź jest krótka: to się po prostu opłaca. Ceny wyciskarek wolnoobrotowych nie są niskie – ale w dłuższej perspektywie ten zakup się naprawdę opłaca. Wystarczy spojrzeć na sklepowe ceny świeżo wyciskanych soków, tofu, czy mleka roślinnego.

Jakie są wady wyciskarki wolnoobrotowej?

Z pewnością pierwszą wadą, którą można zauważyć, jest powolny proces wyciskania. Kontrargumentem jest jednak jakość soku wyciskanego w ten sposób. Inną wadą może być głośność urządzenia – ale to dotyczy tylko poszczególnych modeli (szczegolnie tańsze produkty wyposażone w mało wydajny silnik szczotkowy).

Zwróć uwagę przed zakupem, jaką ilość decybeli generuje model, który chcesz wybrać. Podobnie jak z wielkością otworu wlotowego – jeśli jest za mały, może to wymagać od Ciebie krojenia owoców, czy warzyw. Wygodniej i ekonomiczniej jest wrzucać je w całości. Ale oczywiście znajdziesz modele, których otwory wlotowe mają nawet kilkanaście centymetrów średnicy. To wystarczająco, aby zmieścić ulubione warzywa i owoce!

Jako inną wadę ktoś może podać ceny wyciskarek wolnoobrotowych. Ale to miecz obusieczny – wysoka jakość urządzenia, doskonałej klasy materiały wykonania, wydajny silnik oraz mnogość funkcji, o których wspominaliśmy. Przecież wszystko to składa się na finalną cenę urządzenia. W ostatecznym rozrachunku okazuje się, że zakup wyciskarki wolnoobrotowej, czy sokowirówki wolnoobrotowej (jak niektórzy je nazywają) po prostu się opłaca. Naszym zdaniem zdecydowanie warto postawić na taki sprzęt – z korzyścią dla zdrowia swojego oraz swoich bliskich!

Cichy silnik bezszczotkowy zastosowany w wyciskarkach Hurom
Pokaż więcej wpisów z Luty 2023

Polecane

Hurom H-AI One Stop antracyt - wolnoobrotowa wyciskarka do soków z funkcją automatycznego wyciskania, H-AI-UBE20 Promocja

Hurom H-AI One Stop antracyt - wolnoobrotowa wyciskarka do soków z funkcją automatycznego wyciskania, H-AI-UBE20

1 290,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 590,00 zł/1szt.-18% Cena regularna: 1 790,00 zł brutto/1szt.-28%
Wyciskarka Hurom HZS Alpha Plus srebrny HZ-SBE19 Promocja

Wyciskarka Hurom HZS Alpha Plus srebrny HZ-SBE19

1 290,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 389,00 zł/1szt.-7% Cena regularna: 1 889,00 zł brutto/1szt.-32%
Hurom DU Chef pozioma wyciskarka wolnoobrotowa do soków - wielofunkcyjna, czarny, GI-BBE08 Promocja

Hurom DU Chef pozioma wyciskarka wolnoobrotowa do soków - wielofunkcyjna, czarny, GI-BBE08

1 089,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 189,00 zł/1szt.-8% Cena regularna: 1 489,00 zł brutto/1szt.-27%
Hurom H100S - wyciskarka wolnoobrotowa do soków - mycie w 5 sekund, innowacyjne filtry - kość słoniowa, H-100S-IBEA02 Promocja

Hurom H100S - wyciskarka wolnoobrotowa do soków - mycie w 5 sekund, innowacyjne filtry - kość słoniowa, H-100S-IBEA02

1 190,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 490,00 zł/1szt.-20% Cena regularna: 1 890,00 zł brutto/1szt.-37%
Hurom H300E Matt Black - wyciskarka wolnoobrotowa, H-300E-BBEC03, kolor czarny Okazja

Hurom H300E Matt Black - wyciskarka wolnoobrotowa, H-300E-BBEC03, kolor czarny

1 740,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 740,00 zł/1szt.0% Cena regularna: 2 490,00 zł brutto/1szt.-30%
Hurom M100 2in1 - wyciskarka wolnoobrotowa i blender 2w1 Promocja

Hurom M100 2in1 - wyciskarka wolnoobrotowa i blender 2w1

2 690,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 2 990,00 zł/1szt.-10% Cena regularna: 3 290,00 zł brutto/1szt.-18%
Hurom H320N Titanium Grey - wyciskarka wolnoobrotowa, kolor szary Promocja

Hurom H320N Titanium Grey - wyciskarka wolnoobrotowa, kolor szary

2 390,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 2 790,00 zł/1szt.-14% Cena regularna: 2 790,00 zł brutto/1szt.-14%
pixel