Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Składniki na zimowe soki - Słodki ziemniak

2016-11-29
Składniki na zimowe soki - Słodki ziemniak
Słodki ziemniak jest jednym z kluczowych składników w wielu zimowych potrawach, ponieważ wytrzymuje długie gotowanie, które odkrywa jego pożywne smaki. Niewiele osób wpadłoby na jedzenie tej bulwy na surowo, ale mnogość witamin, minerałów i enzymów jest łatwo przyswajalna w lekkiej, płynnej formie ? mile widziany odpoczynek od zazwyczaj ciężkich posiłków towarzyszących najzimniejszej porze roku. Ze wszystkich pokarmów, to słodkie ziemniaki o pomarańczowej skórce dostarczają najwyższą dawkę skoncentrowanego antyoksydantu beta karotenu, którego obecność jest bezpośrednio związana z kolorem skórki. Tymczasem fioletowe słodkie ziemniaki oferują dużą dawkę antocyjanów, wykazano, że mają 3.2 raza więcej wartości antyoksydacyjnych niż jagody.

Najlepsze w parze z

Jabłkiem
Mlekiem migdałowym

Ciekawostka

Większość supermarketów reklamuje słodkie ziemniaki zarówno jako słodkie ziemniaki, jak i bataty. Prawdziwe bataty to zupełnie inne bulwy, niż słodkie ziemniaki, i zazwyczaj dostępne są jedynie w międzynarodowych sklepach.

Składniki odżywcze

Cyjanidyna

Cyjanidyna i peonidyna mają silne właściwości detoksykacyjne. Antyoksydanty te współpracują, aby obniżyć zagrożenie zatrzymania w organizmie metali ciężkich i rodników.

Biotyna

Witamina z rodziny B, która pomaga stabilizować poziom cukru we krwi, jest też ważnym elementem w dbaniu o zdrowie skóry. Jedynie migdały mają więcej biotyny, niż słodkie ziemniaki, rozważ więc połączenie tych dwóch, aby zapewnić sobie porządną dawkę biotyny.

Kwas pantotenowy

Kwas pantotenowy uważany jest za jedną z najważniejszych witamin B, mających wpływ na ogólne funkcjonowanie. Chociaż jest to wszechobecny składnik odżywczy (obecny w tak wielu produktach, że jego nazwa dosłownie tłumaczy się jako ?ze wszystkich stron?), w słodkich ziemniakach można znaleźć dosyć wysokie dawki kwasu pantotenowego. Jedna porcja zapewnia 35% dziennego zapotrzebowania na witaminę B5.

Sprawdź ofertę bestsellerów:

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2016
pixel