Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Napój oczyszczający płuca

2020-04-04
Napój oczyszczający płuca

Płuca są częścią układu oddechowego człowieka. Ich zadaniem jest przenoszenie tlenu z powietrza do krwi i usuwanie z krwi dwutlenku węgla. Ważną funkcją płuc jest wychwytywanie zanieczyszczeń i unieszkodliwianie ich. Niestety coraz większa skala zanieczyszczenia powietrza, chorobotwórcze drobnoustroje i alergeny bombardujące nasz układ oddechowy oraz niehigieniczny tryb życia jaki im fundujemy – brak aktywności ruchowej i palenie papierosów sprawia, że nasze płuca coraz słabiej radzą sobie z walką ze szkodliwymi czynnikami. Konsekwencją takiego stanu rzeczy mogą stać się choroby układu oddechowego.

POPRAWIĆ FUNKCJONOWANIE PŁUC MOŻE KAŻDY Z NAS

Przede wszystkim należy rzucić palenie. Niestety płuca palacza nigdy nie będą wyglądać jak u osoby niepalącej, ale po roku od rzucenia nałogu ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca jest o połowę mniejsze. Musimy zacząć więcej się ruszać na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna poprawia wydolność oddechową, wspiera metabolizm, a co za tym idzie – usprawnia usuwanie szkodliwych substancji przemiany materii. Należy unikać miejsc silnie zanieczyszczonych i włączyć do diety produkty bogate w antyoksydanty (substancje neutralizujące szkodliwe działanie wolnych rodników), witaminy i minerały, które są koniczne do prawidłowego działania całego organizmu. Nie powinniśmy zapominać o nawadnianiu - płyny usprawniają usuwanie toksyn z ciała. Oprócz wody powinniśmy pić zieloną herbatę, która ma silne działanie przeciwutleniające, a także spożywać warzywa i owoce bogate w beta karoten, czyli te, które są ciemnozielone, pomarańczowe, czerwone, żółte. Również zioła takie jak imbir, pieprz cayene, oregano, kurkuma, rozmaryn usprawniają detoks płuc, a dodatkowo działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie. Włączając do diety świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe nie tylko nawodnimy organizm, ale dostarczymy mu potrzebnych substancji do prawidłowego funkcjonowania i wesprzemy detoks i regenerację płuc. Nim jednak sami sięgniemy po soki oczyszczające płuca, warto ich stan skontrolować wykonując podstawowe badania i rentgen.

Soki na oczyszczenie płuc

PRZEPISY NA SOKI OCZYSZCZAJĄCE PŁUCA

Propozycja pierwsza:

3 marchewki
2 jabłka
garść natki pietruszki
1 cm korzenia imbiru

Propozycja druga:

2 marchewki
2 łodygi selera naciowego
garść liści szpinaku
1 jabłko
szczypta pieprzu cayene

Propozycja trzecia:

½ kg pomidorów
2 ząbki czosnku
kilka listków świeżej bazylii

Propozycja czwarta:

½ świeżego ananasa
1 jabłko
2 pomarańcze
1 cm korzenia kurkumy

JAK WYCISKAĆ SOKI Z WARZYW I OWOCÓW, BY NIE TRACIŁY CENNYCH SKŁADNIKÓW?

Pełnowartościowy sok uzyskamy używając wyciskarki wolnoobrotowej. Dzięki wolnym obrotom urządzenie nie nagrzewa się i nie utlenia zawartych w warzywach i owocach witamin i minerałów. Powolne obroty ślimaka (część odpowiadająca za miażdżenie produktów) pozwalają wyciskać sok do ostatniej kropli. Wyciskarki dobrej jakości poradzą sobie z wyciskaniem soku nie tylko z miękkich owoców, ale z liściastych i twardych warzyw. Warto przyjrzeć się urządzeniom marki Hurom, która jest liderem w produkcji wyciskarek wolnoobrotowych. Najnowszy model Hurom H200 All in One to praktycznie bezobsługowe urządzenie, skuteczne, wydajne i eleganckie, dzięki któremu Ty i Twoja rodzina pokochają świeżo wyciskane soki.

Sprawdź ofertę bestsellerów:

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel