Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Składniki na wiosenne soki - Botwinka

2017-05-01
Składniki na wiosenne soki - Botwinka
Ciesząca się uznaniem Greków i Rzymian ze względu na swoje lecznicze właściwości, boćwina jest warzywem liściastym z chrupiącą łodygą, która wniesie do twojej wiosennej kuchni całą tęczę składników odżywczych. Łodygi mogą być białe, czerwone, żółte lub pomarańczowe, wskazując w ten sposób na różne rodzaje antyoksydacyjnych fitoskładników, które użyczyły im koloru. Dzięki dużej zawartości wapnia, magnezu i witaminy K boćwina jest świetnym wsparciem kości. Tymczasem zawarte w niej witaminy C, E, A, cynk oraz mangan czynią ją potężnym źródłem antyoksydantów z właściwościami przeciwzapalnymi. Niska kaloryczność w połączeniu z wieloma składnikami odżywczymi sprawiają, że jest idealną wiosenną podstawą, gdy organizm pragnie świeżego, lekkiego i energetyzującego jedzenia.

Najlepsze w parze z

Cytryną
Kiwi

Ciekawostka

Boćwina pochodzi z basenu Morza Śródziemnego i jest ulubionym warzywem w tamtejszej kuchni.

Składniki odżywcze

Kwas syryngowy

Kwas syryngowy jest wyjątkowym flawonoidem, który hamuje enzym zwany alfa-glukozydazą, który rozbija węglowodany na cukry proste. Blokując ten enzym kwas syryngowy w boćwinie stabilizuje poziom cukru we krwi, co sprawia, że boćwina jest idealnym dodatkiem do słodkich owoców, aby zapewnić stałe uwalnianie energii.

Betalainy

Boćwina jest wyjątkowym źródłem fitoskładników zwanych betalainami, które ujawniają się jako czerwono-fioletowe lub żółtawe pigmenty. W boćwinie można znaleźć oba rodzaje, udowodniono też, że mają właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne i wspierają detoksykację.

Magnez

Ponad połowa magnezu w organizmie przechowywana jest w kościach, co czyni minerał ten niezwykle istotnym przy wsparciu kości. Udowodniono, że niski poziom magnezu zmniejsza wchłanianie wapnia. Zapewniając 38% dziennej dawki magnezu, boćwina jest dobrym źródłem tego minerału. Magnez odgrywa również ważną rolę w produkcji energii w naszych komórkach, a także aktywności receptorów NMDA.

Sprawdź ofertę bestsellerów:

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
pixel