Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Składniki na wiosenne soki - Szpinak

2017-05-01
Składniki na wiosenne soki - Szpinak
Szpinak naprawdę jest pokarmem superbohaterów. Wypełniony składnikami odżywczymi, szpinak chroni organizm przed stanami zapalnymi, problemami wynikającymi ze stresu oksydacyjnego, problemami z układem krwionośnym, kośćmi oraz przed rakiem. Jako warzywo liściaste, które budzi się do życia w rześkie sezony przejściowe – wiosnę i jesień, szpinak to krzepki roślinny sprzymierzeniec dla każdego, kto potrzebuje wzmocnienia po ponurych, zimowych miesiącach.

Najlepsze w parze z

Grejpfrutem
Burakami

Ciekawostka

Należący do rodziny komosowatych, szpinak jest spokrewniony z burakami, boćwiną i komosą ryżową.

Składniki odżywcze

Witamina B9

Witamina B9 zapewnia wsparcie neurologiczne, prawidłowy rozwój płodu, zdrowe serce i obniża cholesterol. To wyjaśnia, dlaczego jest polecany kobietom w ciąży. Kwas foliowy jest syntetyczną wersją witaminy B9, organicznym związkiem, który synergistycznie działa w organizmie, więc odstaw suplementy i zdobądź witaminę B9 z nieprzetworzonego jedzenia, takiego jak szpinak.

Żelazo

Niedobór oraz nadmiar żelaza są głównymi powodami chorób na świecie, co oznacza, że utrzymanie równowagi jest bardzo ważne dla zdrowia. Żelazo jest niezwykle istotnym składnikiem odżywczym dla czerwonych krwinek. Wspiera transport tlenu, a więc łączy się z lepszymi wynikami podczas ćwiczeń. Gotowanie szpinaku ponad 3 minuty usuwa z liści ponad 90% żelaza, więc robienie soku z surowych liści jest świetnym sposobem na czerpanie ze szpinaku tego, co najlepsze.

Ksantofile-epoksydowe

Większość warzyw ma fitoskładniki, ale tylko kilka z nich ma tak potężne związki flawonoidów i karotenoidów, które działają przeciwzapalnie, przeciwrakowo i antyoksydacyjnie. Neoksantyna i wiolaksantyna to dwa przeciwzapalne ksantofile-epoksydowe, które w dużych ilościach można znaleźć w liściach szpinaku. Odgrywają ważną rolę w regulacji stanu zapalnego, zwłaszcza w przypadku przewodu pokarmowego.

Sprawdź ofertę bestsellerów:

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
pixel