Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sterylizatory do szczoteczek – skuteczna metoda ich dezynfekcji

2020-07-08
Sterylizatory do szczoteczek –  skuteczna metoda ich dezynfekcji

Codzienne szczotkowanie zębów jest podstawą w dbaniu o zdrowie i higienę jamy ustnej. Na powierzchni szczoteczki nieustannie gromadzą się i kolonizują baterie, których nie da się usunąć przy pomocy bieżącej wody. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu okazuje się małe, przenośne i eleganckie urządzenie – automatyczny sterylizator do szczoteczek do zębów.  

Jak pozbyć się bakterii bytujących na włosiu szczoteczki do zębów?

  Regularne szczotkowanie zębów zazwyczaj kończy się opłukaniem włosia szczoteczki, czyli pozbyciem się resztek pasty. Działanie to nie usuwa jednak bakterii z jamy ustnej, które w dalszym ciągu bytują na powierzchni tego akcesorium do mycia zębów. Dzieje się tak, ponieważ wilgoć oraz wyższa temperatura powietrza, to wręcz idealne warunki do nieustannego rozwoju mikroorganizmów. Obecne na włosiu szczoteczki do zębów bakterie w dalszym ciągu znajdują się w tym miejscu i zaczynają się kolonizować, co doprowadza do tego, że kolejne mycie zębów wiąże się z ponownym ich przenoszeniem w głąb jamy ustnej. Jeśli zależy Ci na zdrowiu zębów i dziąseł oraz uniknięciu pojawienia się pleśniawek, aft i innych zmian wywołanych namnażaniem się bakterii i innych mikroorganizmów, warto abyś wykorzystał proste, a jednocześnie niezwykle skuteczne urządzenie, którym jest sterylizator szczoteczki do zębów. To przenośny sprzęt, który w przeciwieństwie do bieżącej wody, pomaga pozbyć się z powierzchni szczoteczki wszystkich bakterii naniesionych z zębów. A to wszystko bez potrzeby stosowania do tego celu środków chemicznych mogących jedynie podrażniać wrażliwe dziąsła czy też zaostrzać stany zapalne, jakie pojawiają się w obrębie jamy ustnej.

Dlaczego odkażanie antybakteryjnym światłem UV-C jest takie skuteczne?

  Pojedynczy sterylizator do szczoteczek można używać w dowolnie wybranym miejscu. Z powodzeniem nadaje się on do zapakowania do walizki podróżnej lub też plecaka, który zabierasz na górskie wędrówki. To niewielkich rozmiarów urządzenie, które nie wymaga żadnej skomplikowanej obsługi. Automatyczny dezynfekujący sterylizator do szczoteczek jest dopasowany pod względem rozmiaru do każdej główki, jaka występuje w modelach szczoteczek tradycyjnych oraz elektrycznych. Sterylizator do szczoteczek jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które żyją w stylu eko. Jeśli zależy Ci na ograniczeniu degradacji środowiska naturalnego i posługujesz się wyłącznie szczoteczkami wykonanymi z bambusa lub innego materiału biodegradowalnego, to również możesz bez problemu skorzystać z antybakteryjnych i wirusobójczych właściwości, jakie posiada sterylizator do szczoteczek. Jego działanie oczyszczające i dezynfekujące nie powoduje zmiany w strukturze drewna oraz wypadania włosia szczoteczki. Cały proces sterylizacji odbywa się dzięki zastosowaniu światła ultrafioletowego UV-C, które eliminuje do 99,9% bakterii i chorobotwórczych wirusów, a także wszelkiego typu patogenów bytujących na akcesoriach przeznaczonych do higieny jamy ustnej.

Przenośny i łatwy do ładowania sterylizator do szczoteczek –  urządzenie na miarę XXI wieku

  Jeśli zdecydujesz się na designerski, nowoczesny i dostępny w wielu kolorach sterylizator do szczoteczek UV- C, to możesz zapomnieć o długim czasie oczekiwania na dezynfekcję. To urządzenie wykonuje cały proces odkażania w zaledwie 3 minuty. Dzięki temu możesz użyć go nawet wówczas, gdy zdarzy Ci się zapomnieć o pozbyciu się bakterii tuż po zakończeniu szczotkowania zębów, a spieszysz się do pracy lub masz ważne spotkanie. Ten niezwykle przydatny gadżet występuje w wersji dla singli oraz z miejscem na dwie szczoteczki. Urządzenie to może być także wspaniałym pomysłem na prezent – zarówno dla mężczyzny, kobiety, dorastającej pociechy czy też małego dziecka. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne – klasyczna matowa czerń, miętowy i piękna, stonowana szarość. Sterylizator do szczoteczek posiada estetyczny wygląd i niewielkie rozmiary. Odpowiednio zaprojektowana obudowa sterylizatora jest odporna na niekorzystne działanie wielu czynników zewnętrznych. Ponadto sterylizator do szczoteczek do zębów jest niezwykle łatwy do czyszczenia i nie wymaga wykonywania wielu skomplikowanych i czasochłonnych czynności w trakcie jego obsługi. Funkcja automatycznego włączania i wyłączania jest na tyle wygodna, że możesz dezynfekować swoją szczoteczkę, skupiając się na innych wykonywanych czynnościach. Ładowanie sterylizatora do szczoteczek również nie nastręcza żadnych trudności. Wystarczy, że posiadasz w domu lub przy sobie kabel USB. Urządzenie to możesz naładować szybko, łatwo, wygodnie i bezpiecznie, tak jak zwykły smartfon. Obudowę sterylizatora możesz zamontować na ścianie lub na lustrze –  szczególnie, gdy posiadasz łazienkę o bardzo małym metrażu, z niewielką ilością miejsca w strefie umywalkowej. Odkażanie szczoteczki do mycia zębów przy pomocy sterylizatora jest konieczne, aby skutecznie pozbyć się z niej baterii i innych patogenów. Dzięki temu, możesz szczotkować swoje zęby, a jednocześnie mieć pewność, że zachowasz zdrowie jamy ustnej.

Sprawdź ofertę bestsellerów:

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel