Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wyciskarka wolnoobrotowa czy blender?

2022-04-11
Wyciskarka wolnoobrotowa czy blender?

Blender czy wyciskarka?

Co jest lepsze wyciskarka czy blender? A może nie musisz wybierać? Zanim odkryjesz czy istnieje wyciskarka i blender w jednym, przybliżymy Ci specyfikę tych urządzeń, a następnie porównamy je. Dzięki temu poznasz sposób działania, zastosowanie, typy, a także zalety oraz wady blendera i wyciskarki. Pozwoli Ci to wybrać sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Na koniec zdradzimy Ci czy w naszym sklepie znajdziesz blender i wyciskarkę w jednym. Czytaj dalej, by poznać wyjątkowe urządzenia od marki Hurom!

Wyciskarka wolnoobrotowa – najważniejsze informacje

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie, które pozyskuje sok, miażdżąc (a nie tnąc) składniki. Jej głównym elementem jest wałek ślimakowy, który działa niezwykle wolno, dzięki czemu nie nagrzewa ani nie utlenia napoju. Technologia użyta w wyciskarkach wolnoobrotowych sprawia, że sok zachowuje wszystkie składniki odżywcze. Urządzenie to składa się z:

 • podajnika (zaprojektowanego tak, by był w pełni bezpieczny dla użytkowników),
 • wałka ślimakowego (wykonanego z niezwykle wytrzymałych materiałów),
 • sita lub filtrów (odpowiedzialnych za oddzielenie soku i miąższu),
 • misy (to w niej wyciskany jest sok),
 • korpusu.

Zastosowanie wyciskarek wolnoobrotowych

Dzięki wyciskarce wolnoobrotowej można przygotować sok z owoców, warzyw, a także roślin zielonych takich jak szpinak, jarmuż czy sałata. To jednak nie wszystko! Wiele urządzeń wyposażono także w dodatkowe akcesoria. Dzięki nim wyciskarka staje się niezwykle uniwersalnym urządzeniem. Przy jej pomocy zrobisz lody, mleko z orzechów, sorbety, a nawet makaron. Do najciekawszych akcesoriów zaliczyć można:

 • squeezer do cytrusów,
 • przystawkę do lodów,
 • formę do tofu.

Rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wyciskarek wolnoobrotowych. Różnią się one między innymi typem zastosowanego mechanizmu. Na tej podstawie wyróżniamy:

 • wyciskarki jednoślimakowe – to modele wyposażone w jeden wolno obracający się wałek, dzięki któremu w soku zostają zachowane wszystkie wartości odżywcze. To urządzenia o prostej konstrukcji, których czyszczenie jest niezwykle łatwe,
 • wyciskarki dwuślimakowe – posiadają dwa wałki, które wolno miażdżą składniki, produkując pełnowartościowy sok. Doskonale sprawdzają się do wyciskania traw, ziół i warzyw liściastych,
 • wyciskarki do cytrusów – to urządzenia przystosowane do konkretnej grupy produktów. Przy ich pomocy wyciśniesz cytryny, grejpfruty, limonki czy pomarańcze. Są one niewielkie, dzięki czemu zmieszczą się w każdej kuchni (ich pojemność wynosi od 0,2 do 1 l).

Wyciskarki do soków dzielą się też na pionowe i poziome. Różnią się one nie tylko budową, ale i sposobem działania. W pionowej wyciskarce wałek ślimakowy ułożony jest w sposób pionowy. Dzięki temu równomiernie i powoli miażdży owoce czy warzywa. Mechanizm ten umożliwia otrzymanie maksymalnej ilości soku bogatego w cenny błonnik. Natomiast wyciskarki poziome posiadają niezwykle wydajny mechanizm, który wymaga jednak pomocy człowieka. Wszystkie składniki trzeba popychać w stronę wałka przy pomocy specjalnego popychacza, co jest prostą, intuicyjną, ale i czasochłonną czynnością.

Wyciskarki wolnoobrotowe – przykłady

Wyciskarki do soków Hurom to jedne z najbardziej nowoczesnych sprzętów. Wśród nich wymienić można takie bestsellery jak:

Blender – najważniejsze informacje

Blendery to niezwykle uniwersalne urządzenia. Ich nazwa wyraźnie wskazuje, jakie jest ich główne przeznaczenie. Angielskie słowo blend oznacza po prostu mieszać. To jednak nie wszystko, co oferują te sprzęty. Przy ich pomocy możesz rozdrabniać i mielić produkty. Niektóre blendery wyposażono też w dodatkowe końcówki, które umożliwiają ubijanie, miksowanie, a nawet wyrabianie ciasta. Ich standardowy mechanizm opiera się na obracających się z dużą prędkością ostrzach. Zazwyczaj są to dwie pary odpowiednio wykrzywionych noży, które umożliwiają dokładne siekanie produktów. Blender składa się z:

 • modułu z silnikiem,
 • ostrzy (zamontowanych w przystawce lub w końcówce),
 • pojemnika do blendowania (dotyczy to blendera kielichowego i personalnego).

Zastosowanie blendera

Blender nie tylko zaskakuje niewielkimi rozmiarami, ale także wielością zastosowań. Właśnie dlatego tak często wybierany jest przez osoby, którym zależy na zdrowym trybie życia. Jest to doskonałe urządzenie dla sportowców, mam przygotowujących dzieciom koktajle i musy, a także dla wegetarian, którzy z łatwością wykonują przy jego pomocy bezmięsne potrawy. Blender powozli Ci zrobić m.in.:

 • koktajl,
 • smoothie,
 • lody,
 • pastę kanapkową,
 • przecier pomidorowy,
 • hummus,
 • pesto,
 • purée,
 • zupę.

Typy blenderów

Blendery dzielą się na:

 • blendery ręczne – to nieduże urządzenia, które zmieścisz w każdej szufladzie. Zbudowane są z nasadki z silnikiem oraz końcówki, w której umieszczono ostrza. Podczas blendowania trzeba go nieustannie trzymać w ręku, co z jednej strony jest uciążliwością, a z drugiej umożliwia pełną kontrolę nad przygotowywaną potrawą,
 • blendery kielichowe – to urządzenia, których ostrza zamontowane są na dole kielicha. Po obraniu i pokrojeniu składników wystarczy włożyć je do pojemnika, przykryć go i włączyć urządzenie. Następnie blender automatycznie zajmie się obróbką owoców i warzyw,
 • blendery personalne – to sprzęt, w którym pojemnik do blendowania jest jednocześnie bidonem. Dzięki temu po rozdrobnieniu składników wystarczy nałożyć przykrywkę z ustnikiem na pojemnik, by zabrać napój ze sobą do pracy lub szkoły.

Blendery – przykłady

Wybierając blender, warto zwrócić uwagę na:

 • blender mini personalny Hurom,
 • Bamix Superbox M200,
 • Bamix SwissLine M200,
 • Bamix DeLuxe M160.

Blender czy wyciskarka – co wybrać?

Rozstrzygnięcie tego, co jest lepsze: wyciskarka wolnoobrotowa czy blender, nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Urządzenia te mają wiele cech wspólnych. Jednocześnie pod wieloma względami się różnią. By ułatwić wybór: blender czy wyciskarka wolnoobrotowa, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie najważniejszych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Zastosowanie

Zarówno blender, jak i wyciskarka umożliwiają przygotowanie napoju z miękkich (np. banan) i soczystych (np. jabłko) składników czy warzyw liściastych (np. szpinak, jarmuż). Niestety blender dużo gorzej radzi sobie z twardymi warzywami (np. marchew, burak) oraz ziołami. W tym aspekcie dużo bardziej uniwersalne są wyciskarki wolnoobrotowe.

Warto także podkreślić, że standardowym produktem blendera jest koktajl, czyli napój stworzony z owoców/warzyw oraz składnika płynnego takiego jak woda, mleko, jogurt czy kefir. Z wyciskarki powstaje natomiast sok, składający się tylko z owoców i warzyw, dzięki czemu oferuje więcej wartości odżywczych.

Istotną kwestią dotyczącą zastosowania wyciskarki wolnoobrotowej czy blendera są także dostępne adaptery. W przypadku blendera tylko wersja ręczna wzbogacona jest o końcówki, które pozwalają mieszać ciasto czy ubijać białka. Natomiast wyciskarki dużo częściej posiadają dodatkowe nakładki, które pozwalają wyciskać sok z cytrusów, robić makaron, lody czy przygotowywać mleko roślinne.

Użytkowanie

Z pozoru mogłoby się wydawać, że blendery są o wiele łatwiejsze w obsłudze. W większości przypadków wystarczy włożyć produkty do pojemnika i włączyć urządzenie. Nie jest to jednak tak szybkie i proste. Wszystkie produkty wrzucane do blendera powinny być obrane, pozbawione gniazd nasiennych i pokrojone. To niezwykle czasochłonne! Problemu tego nie ma w przypadku wyciskarek wolnoobrotowych. Wiele z nich posiada duże otwory wsadowe, które umożliwiają włożenie całych owoców lub warzyw. Nie trzeba ich też obierać. Jeśli skórka jest jadalna, wyciskarka doskonale sobie z nią poradzi, a dodatkowo weźmie z niej wszystko, co najlepsze (sok zostanie wzbogacony o witaminy i minerały). Co ważne na rynku jest coraz więcej wyciskarek, które są łatwe w obsłudze – czasem wystarczy wcisnąć tylko jeden przycisk.

Właściwości napoju

Właściwości zdrowotne napoju nie zależą tylko od składników, które używane są do jego produkcji. Równie ważny jest sposób przygotowania. W tym aspekcie zdecydowaną przewagę mają wyciskarki wolnoobrotowe, które nie siekają produktów, tylko je miażdżą. Dodatkowo dzięki temu, że proces ten jest niezwykle wolny, nie dochodzi do napowietrzenia i nagrzania napoju. Wszystko to sprawia, że sok bogaty jest w witaminy i inne składniki odżywcze. Dzięki temu bardziej odżywia i nawadnia organizm, a także wpływa pozytywnie na proces trawienia.

Koktajle tworzone przy pomocy blendera są gęstsze, gdyż produkty są tylko rozdrabniane, a sok i pulpa nie są rozdzielane. W związku z tym, że mają większą gęstość, dobrze jest dolać do nich wody lub mleka

Czyszczenie

Kolejną ważną kwestią jest czyszczenie urządzenia. Nikt nie lubi marnować czasu przy zlewie. Mycie blenderów ręcznych jest niezwykle szybkie i proste. Więcej problemów sprawiają blendery kielichowe, które nie posiadają możliwości wyjęcia ostrza z kielicha. Jak ta kwestia wygląda w przypadku wyciskarek? Coraz więcej z nich posiada prostą budowę, która umożliwia łatwe czyszczenie. Większości modeli wystarczy tylko umyć elementy wodą z płynem do mycia naczyń.

Rozmiar

W zestawieniu wyciskarka a blender, to drugie urządzenie jest zazwyczaj mniejsze. Modele ręczne z łatwością zmieszczą się w szufladzie, dzięki czemu są doskonałym rozwiązaniem w niewielkich kuchniach.

Głośność

Blendery pracują niezwykle szybko, dlatego też są głośniejsze niż wyciskarki wolnoobrotowe. Odczuwa się to przede wszystkim wtedy, gdy mają rozdrobnić twardy produkt (taki jak np. lód). Słychać wtedy wyraźne nie tylko pracę silnika, ale także proces rozdrabniania.

Cena

Jedną z istotniejszych kwestii jest również cena urządzenia. Mimo że warto brać ją pod uwagę, nie powinna być ona jedynym wyznacznikiem, na podstawie którego decydujemy o kupnie produktu. Wyciskarki wolnoobrotowe są zazwyczaj droższe, ale ta cena związana jest z ich dużą wytrzymałością oraz tym, jak różnorodne jest ich zastosowanie. A oferują naprawdę dużo. Wiele z nich posiada dodatkowe przystawki, które sprawiają, że kupując jedno urządzenie, tak naprawdę zyskuje się ich kilka.

Wyciskarka wolnoobrotowa czy blender?

Zastanawiając się co kupić, blender kielichowy czy wyciskarkę wolnoobrotową, warto wziąć pod uwagę wiele aspektów. Przede wszystkim warto podkreślić, że nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, które z tych urządzeń jest lepsze. Wszystko zależy od Twoich preferencji oraz tego, co planujesz przy pomocy tego sprzętu robić. Uważnie przyjrzyj się więc zastosowaniu poszczególnych urządzeń i ich parametrom technicznym.

Wyciskarka i blender w jednym – to możliwe z Hurom M100 2w1

Nadal nie wiesz, co wybrać? W zestawieniu blender czy wyciskarka nie widzisz wyraźnego zwycięzcy? Mamy dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Wcale nie musisz wybierać! Nie ma potrzeby zastanawiania się, co jest lepsze, bo mamy dla Ciebie wyjątkowy produkt. Hurom M100 2w1 łączy w sobie zalety tych dwóch urządzeń. To blender z wyciskarką, który korzysta z technologii Hurom H200 All in One oraz z wolnoobrotowego blendera kielichowego. To prawdziwa innowacja w branży sprzętów przeznaczonych do produkcji soku, koktajlu, smoothie, sosu, dipu, hummusu czy pasty.

Hurom M100 2w1 to urządzenie składające się z: wyciskarki wolnoobrotowej i wielofunkcyjnego blendera. Za jego pomocą przygotujesz więc nie tylko świeży i zdrowy sok, ale także pyszny posiłek. To wyciskarka wolnoobrotowa z blenderem, w której zastosowano silnik z technologią wolnego wyciskania, umożliwiający tworzenie napojów bogatych w składniki odżywcze. Hurom M100 to także aż sześć trwałych ostrzy i silnik działającym z maksymalną prędkością 26 500 obr./min. Dzięki tym właściwościom urządzenie poradzi sobie nawet z twardymi produktami takimi jak np. lód czy mrożone owoce.

Wyciskarka i blender w jednym to sprzęt posiadający inteligentny czujnik, który automatycznie wykrywa rodzaj zestawu, który został zainstalowany na korpusie. Po zamontowaniu komory do wyciskania samoistnie zmniejszy obroty do 43-50 RPM, a po zamontowaniu kielicha do blendowania automatycznie zwiększy obroty do 1000-26500 RPM. Nie tylko ułatwia to użytkowanie urządzenia, ale także zwiększa bezpieczeństwo. Sprzęt wyposażono także w 5 programów do przygotowywania różnych typów potraw. Nie zapomniano także o trybie manualnym (ręcznym) umożliwiającym pełną kontrolę nad pracą Hurom M100 2w1. Dzięki niemu to Ty decydujesz, z jaką siłą będą miażdżone produkty. Sterowanie programami odbywa się przy pomocy pokrętła. To prosty i intuicyjny system.

Co jeszcze wyróżnia Hurom M100 2w1? To sprzęt, który wyciska składniki do ostatniej kropli. Dzięki niemu nic się nie marnuje. Posiada także pojemną komorę wsadową o średnicy 13.9 cm. Używając go, nie musisz więc kroić owoców i warzyw na mniejsze kawałki, a to duża oszczędność czasu. Dodatkowo Hurom M100 2w1 wyposażono w automatyczny system „Smart Juicing System”, który sprawia, że urządzenie wyłącza się po 5 minutach od rozpoczęcia wyciskania. Dzięki temu masz pewność, że nie zapomnisz wyłączyć sprzętu. Urządzenie posiada także automatyczny bieg wsteczny, który przeciwdziała zacięciu się twardych składników.

Wyciskarka i blender w jednym to idealne rozwiązanie jeśli zależy Ci na wielofunkcyjnym urządzeniu, przy pomocy którego wykonasz wiele różnorodnych napojów i potraw. Nie czekaj dłużej i kup Hurom M100 2in1!

Zapoznaj się także z oferowanymi przez nas produktami, takimi jak: wyciskarki wolnoobrotowe Hurom czy blendery.

Czytaj również:


Hurom M100 2in1 - wyciskarka wolnoobrotowa i blender 2w1

Hurom M100 2in1 - wyciskarka wolnoobrotowa i blender 2w1Polecane

Wyciskarka Hurom HZS Alpha Plus srebrny HZ-SBE19

Wyciskarka Hurom HZS Alpha Plus srebrny HZ-SBE19

2 190,00 zł brutto1 690,00 zł brutto
Bamix DeLuxe M160 - Czarny

Bamix DeLuxe M160 - Czarny

1 090,00 zł brutto
Bamix DeLuxe M160 - Szary

Bamix DeLuxe M160 - Szary

1 090,00 zł brutto
Bamix Superbox M200 - Szary

Bamix Superbox M200 - Szary

1 690,00 zł brutto
Bamix SwissLine M200 - szary

Bamix SwissLine M200 - szary

1 249,00 zł brutto
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 1665 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-05
Mega szybko, sprawnie i bez problemu. Paczka przyjechała kolejnego dnia od wysłania.
2022-08-02
Expresowa dostawa .Produkt na 6+

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixel