Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyciskarki wolnoobrotowe jednoślimakowe - czy warto je kupić?

2022-09-19
Wyciskarki wolnoobrotowe jednoślimakowe - czy warto je kupić?

Wyciskarka wolnoobrotowa jednoślimakowa to praktyczne urządzenie, którego głównym zadaniem jest pozyskiwanie soku. Jednak czy warto ją kupić? By ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy artykuł, z którego dowiesz się, czym jest wyciskarka jednoślimakowa oraz jakie są jej typy i zalety. Zapraszamy do lektury!

Wyciskarki jednoślimakowe – czym są te urządzenia?

Wyciskarki wolnoobrotowe to urządzenia, dzięki którym wyciśniesz sok z owoców, warzyw i roślin zielonych. Ich głównym elementem jest wałek ślimakowy. To on odpowiada za miażdżenie składników. Dzięki temu mechanizmowi sok nie nagrzewa się ani nie utlenia, a tym samym jest pełen cennych witamin i minerałów. Ze względów na ilość wałków urządzenia do wyciskania soków dzielimy na wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe (zobacz: wyciskarki ślimakowe – jedno czy dwuślimakowe, jakie wybrać). Dziś nie bez powodu skupimy się na pierwszym typie. To urządzenia, którym warto się przyjrzeć.

Wyciskarka do soków jednoślimakowa jak sama nazwa wskazuje, została wyposażona w jeden wałek ślimakowy, który nie sieka, a miażdży owoce i warzywa. Ślimak obraca się bardzo wolno, nie wpływając na strukturę komórkową owoców i warzyw. Dzięki temu wyciskany sok bogaty jest w składniki odżywcze.

Rodzaje wyciskarek jednoślimakowych

Wyciskarki do soków jednoślimakowe mogą być pionowe lub poziome. Te dwa modele różnią się przede wszystkim budową i sposobem ułożenia ślimaka.

Wyciskarka wolnoobrotowa jednoślimakowa pionowa polecana jest przede wszystkim osobom, którym zależy na kompaktowości urządzenia. Dzięki temu, że wałek umieszczony jest w pozycji pionowej, sprzęt ten zajmuje mało miejsca, jest więc idealny, gdy Twoja kuchnia jest niewielka. Jednocześnie wyciskarka jednoślimakowa pionowa jest bardzo wydajna i nie wymaga ciągłego przepychania owoców. Po wrzuceniu składników wystarczy chwile poczekać, a urządzenie samo wykona całą pracę.

Natomiast wyciskarka pozioma jednoślimakowa posiada wałek ślimakowy umieszczony w poziomie. Ze względu na jej budowę konieczne jest popychanie składników przy pomocy specjalnego popychacza. Ponadto zajmuje ona więcej miejsca i jest cięższa niż model pionowy. Mimo to wyciskarka jednoślimakowa pozioma jest często wybierana przez osoby, które chcą wyciskać sok z zieleniny (np. trawy pszenicznej, pokrzywy, selera naciowego).

Wyciskarki jednoślimakowe – czy warto kupić?

Czemu wyciskarka do owoców jednoślimakowa jest tak popularna? Wystarczy spojrzeć na jej zalety, by zrozumieć ten fenomen. Wyciskarka wolnoobrotowa jednoślimakowa:

  • umożliwia szybkie wyciskanie soku,
  • ma szerokie otwory wlotowe,
  • zajmuje mało miejsca
  • jest najlepsza do wyciskania owoców, warzyw, a nawet roślin zielonych,
  • ma prostą budowę, co wpływa na łatwość jej czyszczenia,
  • ma atrakcyjną cenę,
  • jest łatwa w użytkowaniu,
  • może posiadać dodatkowe przystawki, które znacząco zwiększają funkcjonalność urządzenia.

Wyraźnie więc widać, że wyciskarki jednoślimakowe to urządzenia, które warto kupić. Dzięki nim w Twojej diecie znajdą się pyszne, a przede wszystkim zdrowe soki.

Podsumowanie

Planujesz zakup wyciskarki wolnoobrotowej jednoślimakowej? Sprawdź naszą ofertę! W Hurom znajdziesz wysokiej jakości wyciskarki wolnoobrotowe, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego wielbiciela soków.

Zobacz także, jaki blender wybrać!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixel