Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyciskarki Pionowe

2016-11-17
Wyciskarki Pionowe

Wyciskarka wolnoobrotowa do soku – najważniejsze informacje

Zanim jednak omówimy pionowe urządzenia do produkcji soku, skupimy się na ogólnym opisie tych urządzeń. Dzięki temu zrozumiesz, jak działają i dlaczego są niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni.

Wyciskarki wolnoobrotowe to urządzenia, które wyciskają sok z owoców, warzyw oraz roślin zielonych. Opis ten pasuje jednak także do sokowirówek. Zatem co wyróżnia wyciskarki wolnoobrotowe? Przede wszystkim to, że w odróżnieniu od sokowirówek nie siekają one produktów. Ich mechanizm miażdży owoce i warzywa, dzięki czemu sok produkowany przez wyciskarki nie nagrzewa się ani nie utlenia. To natomiast sprawia, że napój jest bogaty w składniki odżywcze. Co równie ważne powstały dzięki niej sok jest dłużej świeży – można go przechowywać w lodówce nawet przez 72 godziny. Dzięki temu wyciskarki wolnoobrotowe ułatwiają wzbogacenie diety o cenne witaminy i minerały.

Budowa wyciskarki wolnoobrotowej

Każda wyciskarka wolnoobrotowa składa się z:

 • wałka ślimakowego,
 • komory wsadowej,
 • korpusu,
 • sita i koszyka obrotowego lub filtrów,
 • misy.

Niektóre modele wyposażone są także w dodatkowe akcesoria takie jak: squeezer do cytrusów, przystawka do lodów, przystawka do robienia makaronu czy forma do tofu.. Dzięki nim wyciskarka staje się urządzeniem wielofunkcyjnym, które pozwala nie tylko wyciskać soku, ale także zrobić lody, sorbety, a nawet makaron.

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać?

Wyciskarki wolnoobrotowe dzielą się na jedno- i dwuślimakowe. Pierwszy typ posiada prostą konstrukcję, której głównym elementem jest wałek ślimakowy. Dzięki takiej budowie to urządzenie łatwe w czyszczeniu. Natomiast wyciskarki dwuślimakowe wyposażono w dwa wałki ślimakowe, które niezwykle skutecznie wyciskają sok nie tylko z owoców i warzyw, ale także z roślin zielonych, traw i ziół.

Przed kupnem urządzenia do wyciskania soku trzeba się też zastanowić, co jest lepsze: wyciskarka pionowa czy pozioma. Różnią się one nie tylko budową, ale i sposobem działania i zastosowaniem. Wyciskarka wolnoobrotowa pozioma to urządzenie, którego specjalnością jest wyciskanie soku z zieleniny, czyli np. trawy pszenicznej czy roślin zielonych takich jak jarmuż i szpinak. Jednak ze względu na jej budowę podczas produkcji soku należy popychać produkty za pomocą specjalnego popychacza. Problem ten nie występuje, gdy posiadamy wyciskarkę wolnoobrotową pionową, w przypadku której wystarczy, że włożysz produkty do komory, a resztę wykona za Ciebie grawitacja. Chcesz dowiedzieć się więcej o różnicach między tymi urządzeniami? Przeczytaj: jaka wyciskarka wolnoobrotowa pionowa czy pozioma?

Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa

Wolnoobrotowa wyciskarka pionowa to innowacyjny sprzęt do przygotowywania pełnowartościowych soków w zaciszu własnego domu. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim rewolucyjna technologia, dzięki której wyciskanie soków jest niezwykle proste. Wyciskane produkty grawitacyjnie przemieszczają się w dół na miażdżący je wałek, a więc zminimalizowana zostaje konieczność użycia popychacza. Dzięki kompaktowym rozmiarom i łatwej obsłudze wyciskarka pionowa wolnoobrotowa stała się nieodłącznym elementem każdej kuchni i ulubionym sprzętem wielu naszych klientów. Co ważne urządzenie to pracuje cicho – używając go, nie musisz więc obawiać się, że będziesz przeszkadzać pozostałym domownikom.

Wyciskarka do soków pionowa charakteryzuje się także bardzo wysoką wydajnością. Przy jej pomocy uzyskasz nawet 2-krotnie więcej soku niż w przypadku sokowirówki. Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa wydobywa więc maksymalną ilość soku z produktów, a jednocześnie doskonale radzi sobie zarówno z produktami twardymi, jak i miękkimi.

Budowa wyciskarki pionowej

Zalety wyciskarki wolnoobrotowej pionowej

Pionowe wyciskarki do soków wyróżnia:

 • niezwykle łatwe wyciskanie soków,
 • bardzo wolne obroty wałka ślimakowego,
 • uniwersalność – są doskonałe zarówno do miękkich, jak i twardych produktów,
 • niezwykle cicha praca,
 • kompaktowe rozmiary,
 • łatwe i szybkie mycie,
 • niski pobór prądu,
 • duża wydajność wyciskanego soku,
 • klarowność uzyskanego soku,
 • nowoczesny i ponadczasowy kształt urządzenia,
 • szybki montaż i demontaż.

Wyciskarki wolnoobrotowe pionowe – nasze propozycje

Niewątpliwym liderem w produkcji wyciskarek pionowych jest marka Hurom, która stworzyła te urządzenia jako pierwsza i opatentowała pionową technologię wyciskania wolnoobrotowego. Dzięki temu stała się najbardziej liczącym się graczem na rynku międzynarodowym, wyznaczającym standardy rozwoju tych urządzeń. Dlatego postanowiliśmy omówić godne polecenia pionowe wyciskarki do soków Hurom.

Hurom H300E

Hurom H300E to wyciskarka, która wyciska sok w sposób automatyczny. By uzyskać napój, wystarczy, że umieścisz produkty w dużej komorze wsadowej i uruchomisz urządzenie. Co ważne ta wyciskarka wolnoobrotowa pionowa została wyposażona w automatyczny bieg wsteczny oraz funkcję zapamiętywania trybu pracy. Hurom H300E to prawdziwy bestseller, który jest łatwy nie tylko w obsłudze, ale i czyszczeniu.

Hurom H200 All in One

Hurom H200 All in One to wyciskarka do soków pionowa, którą wyróżnia duży otwór wsadowy – jego średnica wynosi aż 14 cm. Dzięki temu z łatwością przygotujesz sok z całych owoców i warzyw. Warto podkreślić także, że w Hurom H200 All in One zastosowano technologię Slow Squeezing (SST), która minimalizuje utratę składników odżywczych pochodzących z wyciskanych owoców i warzyw.

Hurom HWS PRO

Hurom HWS PRO to profesjonalna wyciskarka pionowa wolnoobrotowa. Jej mechanizm przystosowany jest do wielogodzinnej nieprzerwanej pracy, dzięki czemu wykorzystywana jest przede wszystkim w barach, hotelach, restauracjach oraz juice barach. Wyróżnia ją także innowacyjna technologia ONE STOP, która umożliwia niemal bezobsługowe wyciskanie soku.

Podsumowanie

Wyciskarki do soków pionowe to urządzenia, które są doceniane za prostą konstrukcję i łatwą obsługę. Dzięki nim przygotowanie soku przestaje być żmudnym i pracochłonnym procesem. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie urządzenie wybrać, postaw na wyciskarkę wolnoobrotową pionową. To sprzęt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających fanów zdrowych i świeżych soków.

Sprawdź ofertę bestsellerów:

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2016
pixel