Tajniki szybkiego i skutecznego mycia wyciskarek do soków
Uwielbiasz świeżo przygotowany sok, w którym może rozsmakować się twoja rodzina, jednak nie znosisz zmywania? Zobacz, jak szybko umyć wyciskarkę do soków i co zrobić z urządzeniem, które zdążyłeś już nieco zaniedbać i pojawił się nieestetyczny brązowy osad.
Dziś powiemy o tym:
- dlaczego trzeba myć wyciskarkę do
soków,
- jak myć wyciskarkę krok po
kroku,
- jak usunąć osad z marchwi i
przebarwienia,
- jakie są najczęstsze
mity dotyczące mycia wyciskarek wolnoobrotowych.
Dlaczego trzeba myć wyciskarkę
Wyciskarka wolnoobrotowa do soków - mity, w które nie warto wierzyć
Jeśli dopiero rozważasz zakup wyciskarki wolnoobrotowej możesz nie wiedzieć, w czym tkwi problem - jeśli jednak używasz jej od pewnego czasu i zdarzyło ci się zapomnieć o jej umyciu, wiesz jakie może sprawić to kłopoty.
Jak nietrudno się domyślić, w nieumytym urządzeniu resztki miąższu po warzywach i owocach zaczną się szybko psuć, pleśnieć, wydzielać nieprzyjemny zapach. Staną się także pożywką dla bakterii i drobnoustrojów, które po czasie mogą trafić do kolejnych przygotowanych soków, wywołując kłopoty z układem trawiennym. Jeśli nie umyjesz wyciskarki do soków i warzyw od razu po użyciu, może powstać na niej nieestetyczny i uciążliwy brązowy osad, który będzie ją niszczył od wewnątrz i skracał jej żywotność. Szczególnie chodzi o mycie sita w wyciskarce wolnoobrotowej - zapchanie zmniejszy ilość uzyskanego soku i może wpłynąć negatywnie na wydajność urządzenia.
Powinieneś dokładnie myć wyciskarkę do soków
Hurom aby:
- zadbać o długą
żywotność urządzenia,
- zapewnić sobie
jak najzdrowsze i najpyszniejsze soki lub koktajle,
- ułatwić proces mycia (im szybciej, tym
łatwiej),
- uniknąć nieprzyjemnego
zapachu i powstawania bakterii oraz drobnoustrojów.
Jak szybko umyć wyciskarkę do soków
Nie zdziw się, ale nie ma cudownych sposobów na mycie wyciskarki do soków. Kluczową kwestią jest szybkość i niezwlekanie z jej czyszczeniem od razu po przygotowaniu pysznego soku lub koktajlu.
Szybkie mycie wyciskarki wolnoobrotowej krok po kroku:
- Rozmontuj elementy przeznaczone do mycia i zacznij od usunięcia osadu z sita za pomocą szczoteczki (dołączona w zestawie), dokładnie przepłucz je pod bieżącą wodą.
- Następnie w podobny sposób umyj pozostałe elementy, zwracając szczególną uwagę na elementy gumowe, które nie powinny być poddawane działaniu wysokich temperatur. Pamiętaj o dotarciu do wszystkich zakamarków. Zmieniaj rozmiar końcówki szczoteczki, w zależności od zmywanej części.
- Zaczekaj, aż wszystkie części wyschną i dopiero złóż wyciskarkę wolnoobrotową.
Zobacz na własne oczy jak najlepiej myć wyciskarkę do soku:
Jak usunąć osad z wyciskarki
Po pewnym czasie na każdej wyciskarce wolnoobrotowej może pojawić się charakterystyczny brązowy osad, gdyż na urządzeniu osadzają się składniki mineralne z niektórych roślin. Przyczyną jego powstawania może być także nieodpowiednie zmywanie lub pozostawienie na dłuższy czas elementów wyciskarki do soków w wodzie lub niedokładne suszenie.
Jak usunąć osad z marchewki i innych warzyw - sprawdzone domowe sposoby:
- Wymieszaj sodę oczyszczoną z wodą i wyczyść wyciskarkę szczoteczką - pamiętaj o dokładnym przepłukaniu elementów.
- Do pasty z sody oczyszczonej możesz również dodać kilka kropli coca-coli lub kwasku cytrynowego.
- Jeśli masz do czynienia nie tylko z osadem, ale także z zatkanym sitem, powinieneś zanurzyć je na kilka godzin w wodzie z dodatkiem kwasku cytrynowego lub octu winnego, a następnie dokładnie wyczyścić je szczoteczką z zestawu.
Wyciskarka wolnoobrotowa ma pomarańczowe plamy? Możesz je usunąć przecierając przebarwione miejsca ręcznikiem zamoczonym w oleju roślinnym.
Wyciskarka do soków wolnoobrotowa - mity, w które nie warto wierzyć
- Urządzenie z funkcją
przepłukiwania nie wymaga mycia
Urządzenia dostępne w naszym asortymencie umożliwiają funkcję szybkiego mycia - nie oznacza to jednak, że na tym powinien być zakończony proces zmywania urządzenia. Funkcja jest przydatna szczególnie wtedy, gdy chcemy przepłukać wyciskarkę do soków między przyrządzaniem napojów o innym smaku. - Wyciskarka do soków może
być myta w zmywarce
Niektóre produkty oczywiście mogą być myte w zmywarce, ale konieczne jest dokładnie zapoznanie się z instrukcją i zaleceniami producenta. Warto pamiętać o tym, że gumowe uszczelki mogą odkształcać się pod wpływem gorącej wody nawet w najlepszej wyciskarce do soków, a dodatkowo zmywarka nie zawsze potrafi dotrzeć do najmniejszych zakamarków w urządzeniu.
Wyciskarka wolnoobrotowa do soków
Soki, musy i koktajle to doskonały sposób na dostarczenie sobie mnóstwa składników odżywczych, a także zadbanie o zdrowie i świetne samopoczucie, a nawet zmniejszenie ryzyka zachorowania na nowotwory! Chcesz mieć własną wyciskarkę wolnoobrotową, która nie tylko stanie się ozdobą twojej kuchni, ale pozwoli ci na przyrządzanie pysznych dań? Koniecznie zobacz nasze wyciskarki wolnoobrotowe i zamów je z dostawą do swojego domu.
Sprawdź ofertę bestsellerów:
- Wyciskarki do cytrusów Hurom
- Blendery
- Części zamienne i eksploatacyjne Hurom
- Hurom DU Chef – Wyciskarki Wolnoobrotowe Poziome
- Hurom HWS PRO - Wyciskarki Wolnoobrotowe do Soków
- Hurom HZS Alpha Plus Wyciskarki Wolnoobrotowe
- Hurom One Stop H-AI Wyciskarki Wolnoobrotowe
- HUROM H200 All in One Wyciskarki Wolnoobrotowe
- Hurom H300E Wyciskarki Wolnoobrotowe
Czytaj również:
- Jaki blender wybrać? Ręczny czy kielichowy? Jaka moc?
- Wyciskarki ślimakowe - jedno czy dwuślimakowe, jakie wybrać?
- Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa do soków - Co warto wiedzieć?
- Wyciskarka wolnoobrotowa pozioma do soków - Co warto wiedzieć?
- Blender personalny - co to znaczy?
- Wyciskarki Hurom - który model wybrać?
- Wyciskarka wolnoobrotowa czy blender?