Kupuj wygodnie na Raty 0% PayU | Teraz dostępne aż 15 Rat x 0%! | Dowiedz się więcej >>

Odżywcze przepisy na maseczki z pulpy

2020-12-29
Odżywcze przepisy na maseczki z pulpy

 

Często przygotowujesz pyszne soki z  wyciskarki wolnoobrotowej  i zastanawiasz się nad tym, co zrobić z pulpą?  Pisaliśmy już wcześniej o tym, że można dodać ją do domowych ciast, koktajli, a nawet zup , jednak dziś wracamy z zupełnie nowym pomysłem! Co powiesz na nawilżające maseczki z pulpy z wyciskarki, dzięki którym twoja skóra odzyska swój dawny blask? 

 

Dzisiaj powiemy o tym:

 

jak stosować maseczki z pulpy,

jakie są najlepsze przepisy na maseczki z warzyw i owoców.

 

Jak stosować domowe maseczki z owoców

 

Maseczki z owoców możesz przygotować w zaciszu własnego domu, dzięki czemu są doskonałym produktem dla osób ceniących sobie naturalne kosmetyki. Pamiętaj o tym, że jakość warzyw i owoców ma ogromne znaczenie! Od sposobu ich hodowli w znacznym stopniu zależy ilość witamin, które ci dostarczą. Pulpę owocową lub warzywną uzyskasz wyciskając pyszne soki w  wyciskarce wolnoobrotowej , jako produkt uboczny przygotowywanych soków. Jeśli jej nie posiadasz, a chcesz pomimo tego wykonać maseczkę naturalną na twarz, możesz zblendować owoce lub warzywa w  blenderze , odsączając nadmiar wody.

 

Oto najważniejsze wskazówki, które pomogą ci w przygotowaniu dowolnych maseczek na podstawie pulpy z warzyw lub z owoców:

  1. Przed aplikacją maseczki oczyść dokładnie skórę i zmyj z niej cały makijaż. 
  2. Nakładając maseczkę na twarz staraj się nie ruszać i zrelaksować się, by nie pobrudziła twoich ubrań i lepiej zadziałała na kondycję skóry.
  3. Niektóre mieszanki mogą zsuwać się z twojej twarzy – dodaj do nich płatki owsiane, które zagęszczą maseczkę.
  4. Miód dodany do maseczki naturalnej pomaga zwalczyć trądzik i nawilżyć skórę.
  5. Sok cytrynowy wkropiony do maseczki zadziała antybakteryjnie, dodatkowo może nieco rozjaśnić skórę.
  6. Jogurt naturalny sprawia, że skóra staje się gładsza, a do tego chroni ją przed promieniowaniem słonecznym.

Maseczka z pomidorów

 

Pomidory są pełne antyoksydantów, zawierają witaminę B, E i C, które pomogą dostarczyć twojej skórze więcej tlenu, co spowalnia procesy starzenia, jak i chroni przed promieniowaniem UV. Pomidory rozjaśniają również skórę i pomagają odzyskać jej dawny blask.

 

Pulpę z pomidorów wymieszaj z łyżeczką płatków owsianych i jogurtu greckiego – dołóż go więcej, jeśli konsystencja będzie zbyt gęsta. Pozostaw ją na twarzy przez 10 minut i zmyj letnią wodą.

 

Maseczka z dyni

 

Maseczka z dyni jest doskonała do stosowania podczas okresu przejściowego. Dynia zawiera dużo cynku i witaminy E, które pomagają goić rany i tonizują skórę. Taka maseczka zredukuje również trądzik i zadziała niczym najlepsza terapia regenerująca.

 

Aby przygotować domową maseczkę z pulpy dyni, zmieszaj ją z jajkiem, łyżką miodu i opcjonalnie łyżką cydru jabłkowego. Pozostaw ją na twarzy na ok. 15 minut, po czym zmyj letnią wodą.

 

Maseczka z selera naciowego

 

Maseczka z selera na przebarwienia jest doskonałym sposobem również na nawilżenie skóry. Seler zawiera nawet do 95% wody, dodatkowo jest pełen antyoksydantów i witamin takich jak K, C czy B6, a także potasu i magnezu. 

 

Pulpę z selera wymieszaj z jogurtem greckim i dodaj łyżkę miodu, które pomogą wygładzić skórę, a nawet zredukują trądzik. Nałóż maseczkę na twarz i pozostaw na 10-15 minut, po czym zmyj ją letnią wodą.

 

Maseczka z ogórka

 

Ogórek aż w 96% składa się z wody, dzięki czemu doskonale nawilża skórę. Stosując regularnie maseczkę z ogórkiem zredukujesz suchość skóry, wygładzisz ją i dodatkowo złagodzisz podrażnienia. Niekiedy uzyskanie pulpy z ogórka jest dość trudne, dlatego jeśli jest jej zbyt mało, dodaj pół zmiksowanego ogórka, by rozjaśnić skórę i zredukować zmarszczki.

 

Pulpę z ogórka wymieszaj z odrobiną mleka roślinnego, łyżką miodu i brązowego cukru. Pozostaw maseczkę na twarzy przez 10-20 minut, a następnie zmyj ją letnią wodą.

 

Maseczka z pomarańczy

 

Pomarańcze pomogą odzyskać twojej skórze blask i dodatkowo ją rozświetlą, dlatego maseczka z pulpy pomarańczy jest idealna na chłodne, zimowe dni. Pomarańcze są pełne antyoksydantów i zawierają dużo witaminy C, chroniąc cię przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. 

 

Wymieszaj pulpę z pomarańczy z łyżką jogurtu greckiego i miodu – zwiększ ilość jogurtu, jeśli maseczka jest zbyt gęsta. Nałóż ją na twarz i pozostaw na 20 minut, po czym zmyj letnią wodą.

 

Maseczka z mango

 

Mango podobnie jak inne owoce zawiera antyoksydanty, które redukują negatywne działanie wolnych rodników. Owoc zawiera w sobie beta-karoten, witaminę E i C, które pomagają utrzymać twoją skórę w dobrej kondycji.

 

Pulpę z mango wymieszaj z łyżeczką sproszkowanego korzenia maca, który stymuluje odnowę skóry. Pozostaw na 10 minut i zmyj letnią wodą.

 

Niesamowite naturalne maseczki

 

Naturalne maseczki mogą zdziałać cuda, jeśli będziesz je stosować regularnie i zatroszczysz się także o codzienną pielęgnację skóry. Mamy nadzieję, że z naszymi przepisami szybko przekonasz się, że pulpa powstająca podczas wyciskania soków może być wykorzystana na wiele sposobów! Zobacz również film na naszym kanale o tym, jak stworzyć inne kosmetyki na bazie cytryn:

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
pixel