Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaka wyciskarka do twardych warzyw i owoców?

2020-09-01
Jaka wyciskarka do twardych warzyw i owoców?

Najlepsza wyciskarka do twardych warzyw


Na początek pamiętaj, że powinna to być zdecydowanie wyciskarka, a nie sokowirówka. Dlaczego wyciskarka wolnoobrotowa do twardych warzyw i owoców sprawdzi się lepiej? Przede wszystkim gwarantuje uzyskanie większej ilości soku pełnego wartości odżywczych, bo nie nagrzewa składników w trakcie tłoczenia. W ten sposób witaminy się nie utleniają, co wpływa na korzyści zdrowotne dla Ciebie.

Co więcej, najlepsza wyciskarka do twardych warzyw i owoców doskonale poradzi sobie z dosłownie każdym ich gatunkiem. Nie będzie problemu z przetworzeniem buraków czy selera. Również twarde, acz kruche gruszki i jabłka nie oprą się mocy urządzenia. Oczywiście pamiętaj, aby wytworzony w ten sposób sok właściwie przechowywać – pomocą Ci w tym przydatne akcesoria.

Czym powinna charakteryzować się wyciskarka do owoców twardych?


Z miękkimi warzywami i owocami daje sobie radę większość urządzeń dostępnych na rynku, choć nie znaczy to, że ich wydajność i efektywność jest taka sama. Jednak wyciskarka do warzyw twardych i takich samych owoców musi mieć pewne istotne cechy. Przede wszystkim chodzi o moc pracy. Im lepszy silnik, tym większa moc działania i mniejsze nagrzewanie urządzenia. Ważna jest tutaj też dodatkowa wentylacja, dzięki której wyciskarka do owoców twardych nie przegrzeje się w trakcie pracy – ciepło zostanie odprowadzone z silnika.


Nawet najlepsza wyciskarka do twardych warzyw nie będzie działała efektywnie, jeśli jej wał ślimakowy nie będzie właściwej jakości. Najistotniejszym elementem jest tutaj jego trwałość – powinien być odpowiednio wytrzymały na kontakt z twardymi owocami i warzywami. Wyciskarka wolnoobrotowa do twardych warzyw, wyposażona w jeden ślimak doskonale sobie poradzi, jeśli wał będzie stworzony z trwałego plastiku albo ceramiki, a dzięki dużym rozmiarom poradzi sobie z wyciskaniem soku z kawałków o dowolnych rozmiarach.

Jak wyciskarka do twardych owoców?


W takim razie jaka wyciskarka do twardych warzyw i owoców sprawdzi się najlepiej i będzie najbardziej efektywna? Do wyboru jest przynajmniej kilka modeli firmy Hurom, cieszącej się dużym powodzeniem i zaufaniem osób ceniących sobie zdrowy styl życia. Jeśli ciągle żyjesz w biegu, dlatego poszukujesz urządzenia skutecznego w działaniu, ale przy tym szybkiego w czyszczeniu, świetnym wyborem będzie seria Easy. To niewielkie wyciskarki o kompaktowych rozmiarach, które wystarczy przepłukać pod bieżącą wodą.


Jeśli jesteś bardziej wymagający, jeśli chodzi o funkcje sprzętu, lepszym wyborem będzie wyciskarka wolnoobrotowa do twardych warzyw Hurom Alpha Plus. Wyciskarki wolnoobrotowe z tej serii mają podwójny otwór w podajniku, dzięki czemu nie musisz drobno kroić warzyw i owoców. Dodatkowo model ten ma praktyczną wentylację, która zapobiega przegrzaniu silnika podczas długiej, intensywnej pracy. Wyciskarka do warzyw twardych jest też wyposażona w ślimaka z plastiku, nawet ośmiokrotnie trwalszego od elementów z innych materiałów.

Może się jednak zdarzyć tak, że na Twoim blacie nie wystarczy miejsca na kilka różnych sprzętów. W takim przypadku najlepszym wyborem będzie wyciskarka do owoców twardych z serii Hurom Chef. Jej zaletą jest wielozadaniowość – może służyć Ci również jako młynek do przypraw albo sprawić, że szybko przygotujesz domowej roboty makaron. W letnie dni ułatwi Ci stworzenie kilku pucharków lodów albo sorbetów. Dobrze sprawdza się również podczas wyciskania soku z twardych gatunków warzyw i owoców.

Sprawdź ofertę bestsellerów:

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
pixel