Najczęstsze błędy popełniane podczas używania wyciskarki

2020-12-01
Najczęstsze błędy popełniane podczas używania wyciskarki

Uwielbiasz pyszne soki wyciskane samodzielnie w domu? Uważaj! Możesz popełniać kilka karygodnych błędów, które spowodują, że  wyciskarka wolnoobrotowa  będzie szybciej się psuła, a napoje nie będą smakowały tak, jak powinny. Dowiedz się, na co uważać i czego nie robić, aby urządzenie służyło ci niezawodnie przez wiele lat. 

Dzisiaj dowiesz się o tym:

Jakie są błędy w używaniu wyciskarki wolnoobrotowej;

jak zadbać o urządzenie.

Błąd nr 1 - Mycie wyciskarki niezgodne z zaleceniami producenta

Niedawno pisaliśmy o tym,  jak szybko i skutecznie myć wyciskarki wolnoobrotowe , by jak najdłużej cieszyć się wszystkimi funkcjonalnościami. Niestety większość modeli nie nadaje się do mycia w zmywarce, dlatego jeśli będziesz kierować się wygodą i pomimo zastrzeżeń włożysz do niej części urządzenia, nie zdziw się uszkodzeniom. Działanie wysokiej temperatury i silnych detergentów sprawi, że zdeformują się uszczelki, co doprowadzi do przecieków i pogorszenia wydajności wyciskarki. Większość    powinna być zmywana w maksymalnej temperaturze 80 stopni C. wyciskarek wolnoobrotowych Niedopuszczalne jest wyparzanie wyciskarki wrzątkiem– wysoka temperatura może uszkodzić nie tylko obudowę ale również magnetyczne czujniki, w konsekwencji urządzenie w ogóle się nie uruchomi. 

Kolejnym błędem popełnianym podczas używania wyciskarek jest niedokładne mycie. Na elementach pojawia się brązowy osad, który zapycha sita, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do pękania niektórych części. Jeśli chcesz, aby  wyciskarka wolnoobrotowa  nie trafiła po krótkim czasie do serwisu, dbaj o jej dokładne czyszczenie i to od razu po wyciśnięciu soku. W ten sposób łatwiej i szybciej pozbędziesz się brązowego osadu, który działa jak papier ścierny, rysując i niszcząc wyciskarki od wewnątrz. Osad zatykający mikrootwory w sicie zatrzymuje sok, prowadząc do wzrostu ciśnienia i spadku wydajności, co może powodować mikropęknięcia w sitach i filtrach.  

Błąd nr 2 – Nieodpowiednie łączenie elementów

Ten błąd przytrafia się szczególnie osobom, które mają po raz pierwszy do czynienia z urządzeniem i nie potrafią płynnie połączyć wszystkich elementów. Jeśli zdarzyło ci się, że  wyciskarka wolnoobrotowa  nie chce się uruchomić lub nie wyciska soku poprawnie, upewnij się, że jest prawidłowo złożona i użyłeś wszystkich niezbędnych elementów. 

Błąd nr 3 – Pospieszanie wyciskarki

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom  jak sama nazwa wskazuje pracuje na niskich obrotach. Dzięki temu wyciska smaczniejszy sok pełen wartości odżywczych. W żadnym wypadku nie wolno przyspieszać pracy urządzeniać wpopychając produkty na siłę i wkładając ich za dużo za jednym razem! W ten sposób doprowadzisz do zapchania się urządzenia, a w konsekwencji nawet do przecieków. 

Błąd nr 4 – Nieodpowiednie wkładanie warzyw i owoców

Jakość soku i sprawność urządzenia zależą także od tego, w jaki sposób wkładasz do niego poszczególne warzywa i owoce. Pamiętaj, by duże i twarde produkty zawsze pokroić na mniejsze części. Konieczne jest usunięcie twardych pestek. Częstym błędem jest wyciskanie soku np. tylko z twardych lub miękkich i włóknistych składników – by  wyciskarka wolnoobrotowa Hurom  mogła pracować wydajnie, koniecznie wkładaj składniki naprzemiennie. Widzisz, że wydajność urządzenia spada? Włóż marchewkę, która potrafi świetnie „oczyścić” wyciskarkę od wewnątrz. 

Błąd nr 5 – Przegrzewanie wyciskarki

Pomimo tego, że  wyciskarki wolnoobrotowe Hurom  są doskonałymi, wydajnymi urządzeniami posiadającymi często systemy zabezpieczające przed przegrzaniem, zbyt długie użytkowanie niezgodne z instrukcją może doprowadzić do awarii. Dlatego jeśli zauważysz, że urządzenie zwalnia, odczekaj chwilę i dopiero po chwili kontynuuj wyciskanie soków. Wyciskarki wolnoobrotowe Hurom potrafią działać nieustannie przez pół godziny.

Błąd nr 6 – Popychanie owoców i warzyw różnymi przedmiotami

Z pewnością starasz się używać popychacza w trakcie wyciskania soków, ale na pewno zdarzyło ci się skorzystać z noża lub czegokolwiek innego, co akurat znalazło się pod ręką. Pamiętaj o tym, że jeśli kawałek owocu lub warzywa obróci się w tubie wsadowej, nie powinieneś go przepychać ani rozcinać nożem. Takie pomysły mogą doprowadzić do złamania noża, złamania wałka ślimakowego, a nawet korpusu. Jeśli zgubiłeś popychacz, po prostu zamów część zamienną lub użyj marchwi bądź innego twardego warzywa. 

Błąd nr 7 – Nieodpowiednie komponowanie soków

Uwielbiasz soki owocowe? Niestety zawierają one duże ilości cukru, który nie powinien być spożywany w nadmiarze. Aby ograniczyć jego ilość, najlepiej używać warzyw jako podstawy soku lub przyrządzanie go w proporcji 1:1. Jeśli chcesz schudnąć, zdecydowanie stosuj owoce jako dodatek smakowy – wyciskając np. odrobinę limonki lub cytryny do gotowego napoju. Przypomnij sobie również  inne błędy popełniane podczas wyciskania soków , o których pisaliśmy na blogu Hurom.

 

Zobacz najlepszy przepis na pyszny sok z marchwi i mandarynek:

   

 

Bezbłędne soki i koktajle

Nie martw się, nawet jeśli do tej pory zdarzało ci się popełnić kilka błędów. Jeśli będziesz stosować się do naszych wskazówek, z pewnością twoje urządzenie odwdzięczy Ci się w formie pysznych i klarownych soków, którymi będziesz delektować się przez długi czas. Dopiero zamierzasz kupić nową wyciskarkę wolnoobrotową? Zobacz  wszystkie urządzenia w naszej ofercie  i zacznij przyrządzać najzdrowsze, najsmaczniejsze soki w domu.

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
pixel