Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Składniki na wiosenne soki - Grejpfrut

2017-05-01
Składniki na wiosenne soki - Grejpfrut
Chwalony za umiejętność obniżania cholesterolu, grejpfrut stał się podstawą śniadań wielu amerykanów obawiających się chorób serca. Z dużą zawartością witamin A i C, dobrym poziomem miedzi, potasu, biotyny oraz kwasu pantotenowego, grejpfrut robi coś więcej, niż tylko poprawia działanie układu krwionośnego. Znany jest z posiadania właściwości przeciwnowotworowych i wspomaga naprawę DNA. W sezonie od zimy do wczesnej wiosny, ten wyjątkowy cytrus ma pyszny, cierpki smak, który wybudza organizm z hibernacji i przygotowuje go na gwar kwitnącego sezonu.

Ciekawostka

Ponieważ grejpfruty są bardziej soczyste, gdy są ciepłe a nie chłodne, przechowuj je w temperaturze pokojowej, jeśli masz zamiar zrobić z nich sok w ciągu tygodnia.

Składniki odżywcze

Likopen

Karotenoidowy fitoskładnik, który można znaleźć w różowych i czerwonych grejpfrutach, likopen stanowi środek przeciwnowotworowy z silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi. Naukowcy odkryli, że regularne picie zielonej herbaty i spożywanie żywności bogatej w likopen prowadzi do synergistycznego efektu ochronnego silniejszego, niż w przypadku przyjmowania tylko jednego z nich.

Pektyna

Pektyny znajdujące się w grejpfrucie mogą w 30 dni znacznie obniżyć poziom cholesterolu LDL. Kilka badań pokazuje, że czerwony grejpfrut jest dwukrotnie skuteczniejszy, niż biały zwłaszcza, jeśli chodzi o obniżaniu poziomu trójglicerydów. To wskazuje na synergiczny efekt likopenu, fitoskładnika odpowiedzialnego za czerwony kolor owoców takich, jak grejpfrut.

Limonoidy

Fitoskładniki w grejpfrucie zwane limonoidami powstrzymują tworzenie nowotworów, wspierając tworzenie enzymów detoksykujących. Enzymy wysyłają sygnał do wątroby, aby czyniła toksyczne związki łatwiejszymi do rozpuszczenia w wodzie, co prowadzi do łatwiejszego wydalenia ich z organizmu.

Sprawdź ofertę bestsellerów:

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
pixel