Kupuj wygodnie na Raty 0% PayU | Teraz dostępne aż 15 Rat x 0%! | Dowiedz się więcej >>
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyciskarki do soków a zdrowe żywienie. Co łączy jedno z drugim?

2020-03-10
Wyciskarki do soków a zdrowe żywienie. Co łączy jedno z drugim?

Najważniejsze zasady zdrowego żywienia określa tak zwana Piramida Zdrowego Żywienia. Jest ona aktualizowana co kilka lat, zgodnie z najnowszymi doniesieniami naukowymi. Co sugerują oficjalne zalecenia dotyczące spożycia owoców i warzyw oraz w jaki sposób może pomóc nam w ich wypełnianiu posiadanie takiego sprzętu, jak wyciskarka do soków?

Ile owoców i warzyw dziennie spożywać?

Rekomendacje mówią, by spożywać co najmniej 5 porcji owoców i warzyw dziennie (razem). Ile to jedna porcja? To 2-4 sztuki drobnych owoców/warzyw, jak na przykład truskawki, brukselka albo 1 średnie warzywo/owoc, na przykład jedna marchew czy jabłko. Jednak warto podkreślić, że jest to zalecane minimum spożycia tych bogatych w witaminy i składniki mineralne produktów.Współcześnie człowiek wystawiany jest szczególnie mocno na działanie różnego rodzaju bodźców stresowych, a o pożywienie dobrej jakości i bez zanieczyszczeń coraz trudniej. To sprawia, że w organizmie człowieka dużo łatwiej o pojawienie się tak zwanego stresu oksydacyjnego – stanu nierównowagi między ilością wolnych rodników (działających prostarzeniowo) a substancjami przeciwutleniającymi (antyoksydantami). Dlatego warto zadbać o to, by w diecie pojawiało się jak najwięcej źródeł antyoksydantów – a więc owoców i warzyw.

Wyciskarka do owoców i warzyw przeciw wolnym rodnikom

Najczęstszym problemem związanym ze spożyciem dużej ilości warzyw i owoców jest fakt, że są to produkty bardzo bogate w błonnik i szybko powodują uczucie sytości po spożyciu. Jest to sytuacja oczekiwana na przykład w trakcie diety odchudzającej, gdy chcemy zjeść mniej kalorii, a czuć się syto. Jednak w standardowej, zdrowej diecie warto zadbać o częstsze przemycanie owoców i warzyw do menu. Warto wykorzystać do tego sposoby, które zmniejszą objętość tych produktów, dzięki czemu uda nam się spożyć więcej sztuk (a zatem więcej porcji) w ramach jednego posiłku.Z pomocą przychodzi nam tu takie urządzenie, jak wyciskarka do warzyw i owoców. Dzięki niej możemy wycisnąć sok ze świeżych produktów i zmieścić w szklance kilka ich porcji! Wyciskarki wolnoobrotowe pozwalają na uzyskanie w pełni wartościowego soku, który będzie doskonałym źródłem witamin i składników mineralnych zawartych w owocach i warzywach. Wiele z tych składników ma potencjał przeciwutleniający, a więc dezaktywuje wolne rodniki odpowiadające za starzenie się organizmu i pojawianie się w nim stanów zapalnych. I tak naprawdę na tym głównie zależy nam, gdy mówimy, że chcemy zdrowiej się odżywiać.

Sprawdź ofertę bestsellerów:

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel