Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Składniki na letnie soki - Ogórek

2017-08-31
Składniki na letnie soki - Ogórek
Latem staramy się pokonać upał, a nic nie ochładza tak, jak ogórek. Dzięki wysokiej zawartości wody, elektrolitów, ogromowi witamin i minerałów, ogórek dodaje przepisom wartości odżywczych, nie kradnąc przy tym przedstawienia. Jego subtelny smak pozwala lśnić innym smakom, co sprawia, że ten niskokaloryczny owoc jest idealnym punktem startowym dla wielu przepisów na soki ze świeżych, letnich produktów.

Najlepsze w parze z

Selerem
Jabłkiem

Ciekawostka

Wiele składników odżywczych znajduje się w skórce, wybieraj więc ogórki z mniej gorzką skórką, aby przygotowywane soki lepiej smakowały i były zdrowsze.

Składniki odżywcze

Kurkubitacyny

Świeże ogórki są bogatym źródłem kurkubitacyn, przeciwrakowych fitoskładników, które blokują komórkom rakowym ścieżkę rozwoju. Badają pokazują również, że lignany, kolejny przeciwrakowy fitoskładnik znajdujący się w świeżych ogórkach, zmniejsza ryzyko powiązanego z estrogenem raka, takiego jak rak piersi, jajników i prostaty.

Molibden

Duże ilości molibdenu można znaleźć w soczewicy i innych strączkowych, i wspiera wiele istotnych enzymów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego, mają też właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Jako jedno z najlepszych źródeł tego składnika odżywczego nie będącego fasolą, ogórek zapewnia twojemu organizmowi lekkość, samym jednocześnie będąc lekkim.

Krzemionka

Krzemionka to mikroelement, który wzmacnia i zwiększa elastyczność skóry oraz ciała. Aby emanować pięknym, letnim blaskiem, pij sok z ogórka, a miąższ wykorzystaj jako chłodzącą maseczkę na twarz.

Sprawdź ofertę bestsellerów:

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel