Kupuj wygodnie na Raty 0% PayU | Teraz dostępne aż 15 Rat x 0%! | Dowiedz się więcej >>
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

5 powodów, dla których warto sprawić sobie wyciskarkę do owoców 

2020-05-06
5 powodów, dla których warto sprawić sobie wyciskarkę do owoców 

Jeszcze się zastanawiasz, czy warto kupić wyciskarkę do soków? Mamy nadzieję, że niniejsze argumenty całkowicie Cię przekonają. Zdecydowanie warto się w nią zaopatrzyć z uwagi na wpływ soków wyciskanych na zdrowie i samopoczucie, ale też jeżeli zależy Ci na komforcie, wygodzie i niezależności.

1. Wyciskarka do warzyw i owoców a witaminy i składniki mineralne

Zalecenia Instytutu Żywności i Żywienia mówią, że należy spożywać co najmniej 5 porcji owoców i warzyw dziennie. Przy czym jedna porcja to kilka sztuk drobnego owocu lub warzywa (jak brukselka, maliny) albo jedna średniej wielkości sztuka (np. jabłko, marchew). Natomiast ta rekomendowana ilość to absolutne minimum, jakie powinniśmy dostarczyć organizmowi. A każdy dodatek surowych warzyw czy owoców do posiłków zwiększa ich objętość, przez co możemy mieć pewne trudności ze zjedzeniem ich w całości. Wyciskarka do soku pozwala na przygotowanie szklanki wartościowego napoju z kilku sztuk owoców czy warzyw, przez co znacznie podwyższa się ilość spożywanych w diecie witamin i składników mineralnych.

 

2. Niezależność we własnej kuchni

Posiadając wyciskarkę do warzyw i owoców, stajesz się osobą niezależną od dostępności soków w sklepach. Możesz przygotować własny, domowy i wartościowy sok w domowym zaciszu, mając pewność z jakich składników (i o jakiej ich świeżości) on powstał. Ponadto możesz komponować takie mieszanki, jakich nie zakupisz w żadnym sklepie.

 

3. Wysoka jakość i świeżość wyciskanych soków

Soki dostępne na sklepowych półkach zwykle powstają z soku zagęszczonego, który przed rozlaniem do kartonów jest rozcieńczany wodą. Natomiast Ty, przygotowując sok w domu za pomocą wyciskarki wolnoobrotowej do warzyw i owoców, otrzymujesz „od ręki” produkt bardzo świeży i wysokiej jakości. Powszechnie bowiem wiadomo, że im krótszy odstęp pomiędzy przetwarzaniem owoców i warzyw a ich spożyciem, tym wyższa zawartość w nich witamin, składników mineralnych i innych dobroczynnych związków o działaniu bioaktywnym.

 

4. Sposób na miłe spotkanie w gronie bliskich

Zamiast podawać gotowe soki w kartonie podczas spotkania z przyjaciółmi czy rodziną, zaskocz bliskich swoją inwencją i skomponuj dla nich świeżo wyciskane soki. Na pewno docenią Twoją pomysłowość, a także to, że dbasz o swoje i ich zdrowie, przygotowując tak wartościowe napoje.

 

5. Wygodna przekąska podczas intensywnego dnia

Soki warzywne i owocowe są zdecydowanie bardziej wygodne w spożyciu, niż surowe warzywa i owoce. Dlatego jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i cenisz sobie swój czas, przygotowywanie soków do wypicia nawet „w biegu” z pewnością Ci go zaoszczędzi.

Sprawdź ofertę bestsellerów:

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel