Kupuj wygodnie na Raty 0% PayU | Teraz dostępne aż 15 Rat x 0%! | Dowiedz się więcej >>
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyciskarki Poziome

2016-11-17
Wyciskarki Poziome

Co musisz wiedzieć o wyciskarkach wolnoobrotowych?

Wyciskarki wolnoobrotowe to innowacyjne i niezwykle skuteczne urządzenia służące do wyciskania soku. Przy ich pomocy zrobisz napój nie tylko z owoców i warzyw, ale także z ziół i zieleniny (np. szpinaku, jarmużu, trawy pszenicznej). Co jeszcze wyróżnia wyciskarki wolnoobrotowe? Przede wszystkim cenione są za sposób działania. Ich mechanizm miażdży produkty, dzięki czemu produkowany przez nie sok nie nagrzewa się ani nie utlenia. To natomiast sprawia, że napój nie traci cennych składników odżywczych i jest bogaty w witaminy i minerały. To jednak nie wszystko! Wyciskarki wolnoobrotowe to także wydajne sprzęty, które wyciskają sok do ostatniej kropli. Dzięki nim nic się zatem nie zmarnuje.

Wyciskarki wolnoobrotowe zbudowane są z:

 • wałka ślimakowego,
 • sita i koszyka obrotowego lub filtrów,
 • komory wsadowej,
 • korpusu,
 • misy.

Wiele urządzeń posiada także dodatkowe akcesoria, dzięki którym zrobisz lody, sorbety, a nawet przygotujesz makaron. Należą do nich między innymi: squeezery do cytrusów, przystawki do lodów, przystawki do makaronu i formy do tofu.

Wolnoobrotowe wyciskarki mogą być jedno- albo dwuślimakowe. Pierwszy model cechuje prosta konstrukcja z jednym wałkiem ślimakowym. Jest on nie tylko skuteczny, ale i łatwy w czyszczeniu. Natomiast wyciskarki dwuślimakowe doskonale radzą sobie z wyciskaniem soku z roślin zielonych oraz ziół. Dzięki dwóm wałkom ślimakowym są także niezwykle wydajne.

Wyciskarka pozioma czy pionowa – która jest lepsza?

Decydując się na urządzenie do wyciskania soku, stoimy przed ważnym dylematem: co jest lepsze: wyciskarka pionowa czy pozioma? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak oczywista. Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa to dość kompaktowe urządzenie, w którym dzięki grawitacji produkty zaciągane są samoistnie na miażdżący je wałek ślimakowy. Natomiast w przypadku wyciskarki do soków poziomej konieczne jest użycie specjalnego popychacza. Jednak urządzenie to posiada inne zalety, takie jak np. wydajny mechanizm, o których dowiesz się, czytając dalej nasz artykuł. Zobacz także: jaka wyciskarka wolnoobrotowa pionowa czy pozioma jest lepsza!

Dlaczego warto wybrać wyciskarki wolnoobrotowe poziome?

Wyciskarki wolnoobrotowe poziome posiadają wałek ślimakowy ułożony w sposób poziomy. Urządzenia tego typu doskonale radzą sobie z wyciśnięciem soku z każdego rodzaju owoców i warzyw, ale ich specjalnością jest jednak wszelkiego rodzaju zielenina. Przy ich pomocy robisz więc sok ze szpinaku, jarmużu, sałaty, kapusty czy trawy pszenicznej. Wyciskarka wolnoobrotowa pozioma posiada także niezwykle efektywny mechanizm, który z łatwością miażdży produkty, tworząc pyszny sok.

Wyciskarki poziome są niezbędnym sprzętem kuchennym każdej osoby, której zależy na pozyskiwaniu zdrowych, pełnych witamin i fitochemikaliów soków. Dzięki zaawansowanej technologii produkowany przez nie napój nie napowietrza się ani nie nagrzewa. Co ważne wiele wyciskarek poziomych wolnoobrotowych wyposażono w dodatkowe nakładki, które sprawiają, że urządzenia te stają się wielofunkcyjne. Umożliwiają one wykonanie kilku rodzajów makaronu czy paluszków chlebowych.

Należy jednak pamiętać, że pozioma wyciskarka wolnoobrotowa, by pracować prawidłowo, potrzebuje pomocy człowieka. Włożone do komory wsadowej produkty należy przesuwać w stronę wałka ślimakowego, wykorzystując specjalny popychacz. Dzięki temu wszystkie owoce i warzywa zostaną dokładnie zmiażdżone.

Wyciskarka wolnoobrotowa pozioma – zalety

Poziome wyciskarki do soków wyróżnia:

 • możliwość wyciskania soku z zieleniny, ziół, traw i warzyw liściastych,
 • duża wydajność,
 • dokładne wyciskanie soku (urządzenie nie pozostawia mokrej pulpy),
 • możliwość wyciskania soku z twardych produktów, takich jak marchew czy burak,
 • cicha praca,
 • wytrzymały wałek ślimakowy,
 • dodatkowe przystawki,
 • łatwe czyszczenie.

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową poziomą wybrać?

Na koniec postanowiliśmy przedstawić Ci wyjątkowe wyciskarki do soków Hurom. Są to urządzenia, dzięki którym stworzysz nie tylko smaczne, ale i zdrowe napoje. Hurom DU Chef to wyciskarka wolnoobrotowa pozioma, której specjalnością są soki z zieleniny. Wyciskarka pozioma Hurom DU Chef pozwala także przygotować makaron, mleko roślinne, sorbet, deser, lody i masło orzechowe. Urządzenie to wyróżniają przejrzyste elementy (tuba, pokrywa i otwór wsadowy), dzięki którym zobaczysz każdy etap wyciskania soku. Co ciekawe Hurom DU Chef mimo poziomej budowy posiada pionowy silnik, dzięki czemu zajmuje mało miejsca.

Podsumowanie

Wyciskarki wolnoobrotowe poziome to niezwykle wydajne i funkcjonalne urządzenia. Wybierając je, zyskasz sprzęty, dzięki którym urozmaicisz swoją dietę. Są niezastąpione w sokoterapii, podczas której duże znaczenie mają napoje z zieleniny, ziół i warzyw liściastych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania wyciskarki wolnoobrotowej poziomej.

Sprawdź ofertę bestsellerów:

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2016
pixel