Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Składniki na letnie soki - Truskawki

2017-08-31
Składniki na letnie soki - Truskawki
Udowodniono, że przypominający serce, ulubiony letni owoc u większości ludzi ma dobry wpływ na układ krwionośny. Te słodkie i kwaskowate owoce to prawdziwa eksplozja smaku oraz składników odżywczych, które zapewniają energię na całe lato. 

Najlepsze w parze z

Bazylią
Jagodami

Ciekawostka

W jednej porcji, truskawki mają najwięcej witaminy C ze wszystkich owoców.

Składniki odżywcze

Fitoskładniki

Kilka badań pokazało, że różnorodna grupa fitoskładników z truskawek działa wspólnie, synergicznie, aby wspomóc układ krwionośny poprzez obniżenie ciśnienia i cholesterolu LDL.

Elagotaniny

Różne polifenole w truskawkach pomagają regulować poziom cukru we krwi, szczególnie dotyczy to elagotanin. Znane z hamowania aktywności alfa-amylazy, enzym odpowiedzialny za rozbijanie złożonych węglowodanów na cukry proste, elagotaniny zmniejszają ilość przedostających się do krwi cukrów prostych. To zapewnia niski poziom cukru we krwi oraz stabilność poziomów energii.

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy to związek przeciwzapalny bardzo podobny do kwasu acetylosalicylowego znanego z aspiryny. Chociaż truskawki zawierają stosunkowo niewiele tego kwasu, naukowcy uważają, że jest odpowiedzialny za zmniejszanie stanów zapalnych w przewodzie pokarmowym, pomaga przy zapaleniach jelita, takich jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy choroba Crohna.

Sprawdź ofertę bestsellerów:

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel