Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

10 nieznanych właściwości soku z pokrzywy - poznaj je i smakuj samo zdrowie!

2019-05-08
10 nieznanych właściwości soku z pokrzywy - poznaj je i smakuj samo zdrowie!

1. Sok z pokrzywy jest doskonały w leczeniu narządów układu moczowo-płciowego dla kobiet i mężczyzn

Choroby układu moczowo-płciowego są trudne w leczeniu w przypadku obu płci. Farmaceuci i lekarze coraz częściej doradzają kobietom i mężczyznom kurację wpierającą leczenie w postaci soku z pokrzyw, zarówno w sytuacji infekcji dróg moczowych, jak i w bardziej złożonych schorzeniach, od przerostu prostaty i zmian nowotworowych do stanów zapalnych pęcherza wynikających z jego wadliwej budowy anatomicznej. Do soku z pokrzyw dodaje się często żurawinę, która nie tylko poprawia jego smak, ale i wspiera regenerację całego układu moczowego. 

2. Skuteczny i całkowicie bezpieczny w leczeniu anemii ciążowej 

Sok z pokrzyw jest sprawdzonym dodatkiem naturalnym do kuracji anemii ciążowej. Wspiera on produkcję czerwonych ciałek krwi i jest całkowicie bezpieczny dla matki i dziecka. Działając lekko moczopędnie naturalnie oczyszcza on przy tym pęcherz moczowy i wzmacnia jego ścianki, dzięki czemu powiększająca się macica, która naciska na pęcherz kobiety, napotyka na zdrowy opór ścianek pęcherza. To ważne, gdyż nieuregulowany częstomocz często osłabia układ moczowy kobiet w ciąży, natomiast sok z pokrzywy łagodzi skutki tego naturalnego mechanizmu ciążowego.

3. Naturalny płyn do płukania włosów

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż sok z pokrzywy stosowany zewnętrznie na włosy i skórę głowy niweluje przebarwienia i reguluje gospodarkę łojotokową, dzięki czemu jest on dobrym antidotum na zmęczone, zniszczone i wypadające włosy. Kuracja polega na płukaniu włosów sokiem z pokrzywy i daje efekty już po ośmiu myciach. 

4. Bomba z łatwo przyswajanych witamin

Pokrzywa jest naturalną bombą witaminową, zawiera ona między innymi witaminy: A, B2, C, E, K, ale także drogocenne dla zdrowia organizmu związki takie jak: flawonoidy, żelazo, magnez, wapń i krzem. Co najważniejsze: soku z pokrzyw nie da się przedawkować, gdyż w nadmiarze - dzięki swej moczopędności - zostanie on naturalnie i bezpiecznie wydalony z organizmu. 

5. Obniża zły cholesterol 

Sok z pokrzyw zawiera naturalne garbniki, które mają właściwości ściągające, co oznacza, iż czyszczą one naczynia krwionośne ze złego cholesterolu. Garbniki wymiatają go i wydalają, udrażniając tym samym ludzki układ krwionośny. Sok pokrzywowy zaleca się osobą po przebytych zawałach i chorujących na zaburzenia układu naczyniowo-krwionośnego, gdyż zapobiega on również zatorom żylnym.

6. Tani, naturalny detoks całego organizmu 

Sok pokrzywowy wymiata z organizmu toksyny. Wystarczy przeprowadzić trzydniową kurację w postaci dostarczania do organizmu jednej szklanki soku dziennie, aby poczuć przypływ energii. Dzieje się tak, ponieważ sok z pokrzyw usuwa z organizmu substancje toksyczne różnego typu, w tym nawet metale ciężkie. 

7. Tonik antytrądzikowy 

Kosmetolodzy polecają również sok z pokrzyw, obowiązkowo bez dodatku cukru, jako tonik do przemywania trądzikowej skóry twarzy. W takim użyciu oczyszcza ona pory skórne i łagodzi podrażnienia oraz wyrównuje przebarwienia zmęczonej i wrażliwej cery.

8. Nieliczne przeciwwskazania 

W przeciwieństwie do innych preparatów naturalnych istnieje niewiele przeciwwskazań medycznych do stosowania soku z pokrzyw. Jeśli chodzi o używanie go jako toniku do higieny intymnej nie zaleca się soku z pokrzyw kobietom chorującym na poważne choroby narządów rodnych, takie jak: nowotwory zewnętrzne, mięśniaki i cysty. Sok z pokrzywy nie jest również zalecany w leczeniu chorób nerek (silna moczopędność soku może nadmiernie obciążać nerki), bezpośrednio po zabiegach chirurgicznych i w cukrzycy insulinoopornej. To nieliczne przeciwwskazania do stosowania soku pokrzywowego. 

9. Interakcje soku z pokrzyw z niektórymi lekami 

Jeśli zamierzamy przeprowadzić kilkudniową kurację z udziałem soku z pokrzyw, a zażywamy stałe leki z grup rozrzedzających krew i przeciwzakrzepowych należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, by uniknąć nasilenia się działań moczopędnych leków za sprawą, również moczopędnego, soku z pokrzyw. Chodzi o to, by nie wywołać efektu zbyt małej krzepliwości krwi.

10. Optymalne dawki soku z pokrzyw 

W profilaktycznym użyciu soku z pokrzyw dietetycy zalecają dobową dawkę od 10 do 20 ml na dobę, zaś w przypadku anemii dawka ta może być zwiększona aż do 30 ml. Jeśli wypijemy zbyt dużo - dla naszego organizmu - soku po prostu zareaguje on zwiększonym wydalaniem, więc ryzyko przedawkowania soku w zasadzie nie istnieje. W takiej sytuacji, aby uniknąć odwodnienia, należy uzupełnić płyny.

Sprawdź ofertę bestsellerów:

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019

Polecane

Hurom DU Chef pozioma wyciskarka wolnoobrotowa do soków - wielofunkcyjna, srebrny, GI-SBE08 Promocja

Hurom DU Chef pozioma wyciskarka wolnoobrotowa do soków - wielofunkcyjna, srebrny, GI-SBE08

1 089,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 189,00 zł/1szt.-8% Cena regularna: 1 489,00 zł brutto/1szt.-27%
Hurom DU Chef pozioma wyciskarka wolnoobrotowa do soków - wielofunkcyjna, czarny, GI-BBE08 Promocja

Hurom DU Chef pozioma wyciskarka wolnoobrotowa do soków - wielofunkcyjna, czarny, GI-BBE08

1 089,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 189,00 zł/1szt.-8% Cena regularna: 1 489,00 zł brutto/1szt.-27%
pixel